sobota , 16 stycznia 2021
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Ruszyły prace budowalne przy kompleksie salonów Grupy Plichta w Gdańsku Letnicy

Ruszyły prace budowalne przy kompleksie salonów Grupy Plichta w Gdańsku Letnicy

Mimo wciąż trwającego kryzysu związanego z Covid-19, branża motoryzacyjna w Trójmieście na szczęście powraca już do planowanych inwestycji. W Gdańsku – Letnicy trwają pracę budowlane na terenie należącym do Grupy Plichta. Przedpandemiczne plany zakładały budowę między innymi obiektu Audi Sport. Jakie salony ostatecznie powstaną na terenie, który liczy kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych dowiemy się już wkrótce. 

Wykonawcą prac budowlanych jest pomorska firma Allcon. Ujawnione na początku roku wizualizacje wskazywały na powstanie w Letnicy imponującego obiektu marki Audi, który miał być pierwszym w naszym kraju przedstawicielstwem jedynie sportowej dywizji marki – Audi Sport.

Zarys fundamentów widocznych na zdjęciach lotniczych wskazuje, że to właśnie ten salon powstanie w pierwszej kolejności. Miłośników marki, ale też architektury samochodowej infrastruktury ucieszy fakt, że w nowym obiekcie najprawdopodobniej znajdzie się też zwracająca uwagę wieża, w której eksponowane będą samochody.

Nowe salony Grupy Plichta to nie jedyne tego typu obiekty, jakie powstają w okolicy. Letnica wkrótce stanie się nowym zagłębiem motoryzacyjnym na miarę tego, które przez lata powstawało przy Ulicy Grunwaldzkiej – od Wrzeszcza, przez Strzyżę, po Oliwę.

Zaledwie kilkaset metrów dalej, przy ulicy Uczniowskiej, już od ponad roku działa salon Volkswagen CityMotors, a wkrótce, w jego bezpośrednim sąsiedztwie, powstaną obiekty Volvo oraz KIA.

Na zdjęciu zaznaczono teren należący do firmy Plichta

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Luksusowe coupe z mega-silnikiem: 2012 Mercedes-Benz CL600 W216 w Mercedes-Benz Witman

Jest wielki, ocieka luksusem, ma wielki silnik o pojemności 6 litrów i 12 cylindrach i ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *