piątek , 27 listopada 2020
Strona główna / Wiadomości / MOTO Infrastruktura / S7 do Elbląga od jutra w pełni otwarta
Fot. GDDKiA

S7 do Elbląga od jutra w pełni otwarta

Ta wiadomość ucieszy wszystkich kierowców podróżujących trasą S7 do Elbląga, ale także dalej – do Olsztyna czy też Warszawy. Po 3 latach budowy na trudnym i grząskim terenie Żuław, drogowcy zapowiadają oddanie do użytku całego odcinka S7 jutro, w środę 31 października w godzinach popołudniowych. 

Oficjalne otwarcie drogi S7 Gdańsk-Elbląg zaplanowano na środę, 31 października. Całość trasy dla ruchu wraz z nowym mostem na Wiśle otwarta zostanie późnym popołudniem. Od środy udostępnione zostanie całe 40 kilometrów – powiedział dla portalu info.elblag.pl Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W środę do ruchu oddane zostaną jezdnie główne wraz z węzłami. Zakończenie wszystkich prac budowlanych łącznie z drogami bocznymi, serwisowymi czy dojazdami do pól przewidziano na kwiecień 2019 r. na odcinku Koszwały – Nowy Dwór Gdański i grudzień tego roku na odcinku Nowy Dwór Gd. – Elbląg. Do tego czasu, w niektórych momentach ekspresówki będzie jeszcze obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h – dodał Michalski.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Hybrydy wkraczają do Renault – gama nowych modeli E-Tech w Renault Zdunek

Motoryzacja przechodzi dynamiczne zmiany, a wraz z nią pojawiają się nowe rodzaje napędu. Konieczność obniżenia ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *