wtorek , 20 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Sąd zdecydował: Autodrom Pomorze w Pszczółkach może działać bez ograniczeń

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku podjął dzisiaj decyzję, że działalność Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach nie będzie ograniczona. Tym samym unieważniona została uchwała przyjęta przez radę gminy – informuje Radio Gdańsk. 

Uchwała przyjęta została w czerwcu ubiegłego roku po skargach mieszkańców na uciążliwy hałas dobiegający z terenu Autodromu. W wyniku tego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, będący właścicielem i zarządcą obiektu w Pszczółkach, musiał ograniczyć działalność do godzin 8:00 – 18:00 w dni robocze.

Operator obiektu zaskarżył wprowadzone przepisy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku. Podczas dzisiejszej rozprawy, Sąd unieważnił przepisy uchwalone przez radnych.

Przede wszystkim uchwała nie zawiera uzasadnienia. Lakonicznie stwierdzono, że jej podjęcie było podyktowane potrzebą ograniczenia negatywnego wpływu na życie i zdrowie mieszkańców. W żaden sposób nie opisano negatywnego wpływy toru wyścigowego na środowisko. Uchwała była też nieprecyzyjna. Trudno na jej podstawie ustalić czego dotyczy i czego zakazuje – mówiła w uzasadnieniu sędzia Dorota Jadwiszczok – informuje Radio Gdańsk.

Jestem bardzo zadowolony z tego wyroku. Od początku twierdziliśmy, że ta uchwała nie ma racji bytu. Sąd potwierdził nasze stanowisko – skomentował wyrok dla Radia Gdańsk Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. – Będziemy rozmawiać z mieszkańcami i władzami gminy, żeby wypracować kompromis. Konsultujemy sprawę także z ekspertami z dziedziny akustyki. Chcemy wprowadzić pewne rozwiązania techniczne, które ograniczą wydostawanie się dźwięku poza ośrodek – dodał.

Ponadto, Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpatrzył także skargę Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W czerwców 2018 roku inspektorzy stwierdzili podczas kontroli poziomu hałasu, przekroczenie dopuszczalnych norm. Jak wskazała sędzia Dorota Jadwiszczok, w dniu kiedy przeprowadzono kontrolę, dopuszczalny poziom hałasu nie był określony na obszarze, w którym to badanie przeprowadzono.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Policjanci interweniowali w sprawie ciężarówki jadącej autostradą pod prąd

W środę 14 kwietnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego interweniowali na autostradzie A1. Samochód ciężarowy z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *