piątek , 12 sierpnia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Samochód klasyczny – jak dobrać do niego wycieraczki?

Posiadając samochód osobowy, który nie należy do grupy tak zwanych aut klasycznych (często zabytkowych), mamy o wiele prostsze zadanie w przypadku zakupu nowego zestawu wycieraczek do szyb. Będziemy skupiać się głównie na jakości wycieraczek, ich skuteczności i wytrzymałości. Czym jednak kierować się, chcąc wymienić wycieraczki w oryginalnych samochodach z poprzednich epok?

Wycieraczki samochodowe są jednym z najważniejszych zewnętrznych elementów wyposażenia samochodu, dbających o poziom naszego bezpieczeństwa na drodze. To dzięki nim możemy cieszyć się czystymi, przejrzystymi szybami w czasie deszczu czy śnieżycy i dzięki temu poprawnie postrzegać i oceniać sytuację na trasie.

Co ciekawe – mechanizm wycieraczek samochodowych znany był już ponad 100 lat temu. Został opatentowany w 1903 roku i od tamtego czasu doczekał się wielu ulepszeń i innowacji. Nawet dziś producenci chcą zwiększyć wydajność i wytrzymałość wycieraczek, prowadząc zaawansowane badania technologiczne.

Skoro wycieraczki samochodowe funkcjonują od początku XX wieku, musiały być stosowane niemalże we wszystkich autach, które pochodzą z dawnych lat. Dziś pojazdy te nazywamy samochodami klasycznymi.

Właściciele tego typu samochodów bardzo skrupulatnie o nie dbają, konserwując ich poszczególne elementy, by te jak najdłużej dobrze funkcjonowały i cieszyły oko przechodniów. W autach klasycznych to właśnie szczegóły mają ogromne znaczenie wizualne. Dlatego warto poświęcać im więcej uwagi.

Wycieraczki do samochodów klasycznych – czym różnią się od standardowych?

Na początku warto zastanowić się, co takiego jest w wycieraczkach do aut klasycznych, że klasyfikujemy je inaczej niż standardowe.

Przede wszystkim powinien do nas przemawiać ich design – klasyczne wycieraczki szkieletowe, które dodatkowo stylizowane są na te z dawnych lat, będą przykuwały uwagę i dobrze komponowały się z resztą samochodu. Niektórzy zwracają uwagę na mniejszą skuteczność ich działania w porównaniu z nowoczesnymi wycieraczkami płaskimi. Możemy być jednak pewni, że dobrze utrzymywane (a więc regularnie czyszczone i użytkowane w prawidłowy sposób), będą działały wydajnie i nie zużyją się szybko. Co więcej – dziś producenci starają się dochodzić do technologicznej perfekcji, stosując innowacyjne rozwiązania, dzięki którym dobre jakościowo wycieraczki szkieletowe przeznaczone do samochodów klasycznych i utrzymane w stylu vintage będą równie skuteczne, co ich nowsze odpowiedniki. Świetnym przykładem jest dedykowana linia wycieraczek Oximo Classic stworzona z myślą właśnie o klasycznych autach. Wycieraczki te są zarówno niezwykle wytrzymałe, jak i zaprojektowane z dbałością o szczegóły.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wycieraczek do samochodów klasycznych?

Chcąc zakupić nowy zestaw wycieraczek do klasycznego samochodu, powinniśmy skupiać się jednak nie tylko na ich designie. Bardzo istotne są również kwestie związane z jakością użytych do ich produkcji materiałów, które będą odpowiadały za skuteczność ich działania oraz żywotność.

W tym celu dobrze jest szukać wycieraczek, których ramiona będą wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej, a dodatkowo pokryte będą chromowanym wykończeniem. Taka mieszanka oprze się korozji oraz destrukcyjnemu działaniu wiatru czy zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu podczas jazdy.

Pamiętajmy również, by dostosować kształt i długość wycieraczek do naszego modelu samochodu. W tym celu najlepiej jest skonsultować wybór ze sprzedawcą lub – w przypadku dokonywania zakupu online – skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki.

Wydawać by się mogło, że dziś – w dobie samochodów nowoczesnych i sportowych – bardzo trudno jest zdobyć godne uwagi wycieraczki przeznaczone do samochodów klasycznych, które jednocześnie będą cechowały się stylem wprost wyciągniętym z minionych epok i dobrą wydajnością, wysoką jakością oraz solidnością w wykończeniu. Nic bardziej mylnego! Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy różne ciekawe propozycje tego typu wycieraczek. Pamiętaj, by umiejętnie wybrać te najlepsze!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki w salonie – Mercedes-Benz 300 TD S123 kombi

W naszym cyklu #klasykiwsalonie prezentujemy ciekawe egzemplarze, nie produkowanych już modeli, które goszczą w pomorskich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.