sobota , 22 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Samochodowi złodzieje w rękach gdańskiej policji

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży kół z pojazdów zaparkowanych przy ul. Narzędziowców oraz przy ul. Wyzwolenia. 21-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty kradzieży w sumie 12 kół o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Część ukradzionych rzeczy policjanci odzyskali i wkrótce oddadzą je właścicielom. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Opel o wartości 100 tys. zł. Odzyskany przez policjantów samochód został już oddany pokrzywdzonemu, a złodziej trafił do aresztu. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj sąd zastosował wobec 26-latka areszt.

Policjanci z Nowego Portu od trzeciego września tego roku pracowali nad sprawą kradzieży kół z pojazdu należącego do sieci wypożyczalni. Auto było zaparkowane przy ul. Wyzwolenia. Policjanci na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady i zaczęli typowania sprawcy tej kradzieży. Pokrzywdzony oszacował starty na 5 tysięcy złotych.

18 września policjanci podczas patrolowania ul. Narzędziowców zauważyli dwa auta należące do sieci wypożyczalni, które nie miały kół. Policjanci od razu zaczęli sprawdzać pobliski teren, wtedy zauważyli mężczyznę, który na ich widok próbował wsiąść do stojącego niedaleko auta i odjechać, żeby uniknąć policyjnej interwencji. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie ucieczkę i zaczęli sprawdzać, co przewozi w aucie. Okazało się, ze 21-latek w bagażniku samochodu ma narzędzia do odkręcania kół, a w pobliskich zaroślach porzucił koła samochodowe, które przed chwilą ukradł z samochodów.

Policjanci zabezpieczyli odnalezione rzeczy, które już wkrótce przekażą pokrzywdzonemu.

21-latek trafił do policyjnego aresztu, wczoraj policjanci przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące kradzieży w sumie 12 kół o wartości 15 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskano skradzionego Opla Insignię 

Fot. KWP
Fot. KWP

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu we Wrzeszczu przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Opel Insignia o wartości 100 tysięcy złotych. Auto zostało ukradzione z parkingu przy jednej z gdańskich galerii.

We wtorek na ul. Słowackiego miała miejsce kolizja drogowa, w której jednym z uczestniczących samochodów był ukradziony Opel Insignia. Kierowca Opla porzucił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia ok. godz. 16.00 policyjni wywiadowcy z gdańskiej komendy na podstawie zdobytych informacji zatrzymali 26-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzanego o kradzież auta i spowodowanie nim zagrożenia w ruchu drogowym.

Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Odzyskany przez policjantów samochód został zabezpieczony, a następnie oddany właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące włamania i kradzieży samochodu. 26-latek w przeszłości był notowany za tego rodzaju przestępstwa.

Wczoraj decyzja sądu, a na wniosek prokuratora wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat więzienia. Działanie sprawcy w ramach recydywy może grozić zwiększeniem tej kary o połowę.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przykład sportu według Volvo – S60 T8 AWD Plug-In Hybrid Polestar Engineered

W ofercie samochodów używanych Volvo Selekt w Volvo Car Plichta Gdynia pojawił się model Volvo …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *