poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Seat Mii – auto stworzone dla miejskiego tłoku

Idealne auto miejskie powinno mało palić, a jego parkowanie nie powinno sprawiać większych problemów. Dodatkowo musi mieć wygodne wnętrze, które docenią kierowcy często stojący w miejskich korkach. To właśnie tam najczęściej dochodzi do stłuczek, zatem gdyby taki samochód jeszcze sam reagował na niewielkie przeszkody, wówczas można by mówić o samochodzie marzeń.

Seat Mii – mały samochód na potrzeby wielkich miast

Projektanci Seata uwzględnili te oczekiwania, tworząc dla swoich klientów Seata Mii. Jako samochód miejski Seat Mii nie jest duży, a wykorzystane w nim rozwiązania przydadzą się kierowcom często pokonującym zatłoczone ulice. ABS czy poduszki powietrze to standardowe rozwiązania jeśli chodzi o bezpieczeństwo kierowców. Seat Mii wspiera bezpieczeństwo, wykorzystując aż cztery poduszki powietrzne. Na miejskich drogach często nie widać wzniesień, zatem Asystent Podjazdu przyda się, aby samochód nie stoczył się do tyłu nawet o centymetr, gdy samochód będzie ruszał na światłach. Warto również wspomnieć o systemie automatycznego hamowania. Asystent Bezpieczeństwa przejmuje na siebie odpowiedzialność za „zauważenie” nieoczekiwanych przeszkód i zablokuje hamulce doprowadzając samochód do zatrzymania. To rozwiązanie przydaje się przy powolnej jeździe miejskiej, docenią je z pewnością również osoby często skazane na jazdę po zatłoczonych miejskich ulicach. Kto choć raz musiał parkować na parkingach miejskich, ten szybko pokocha czujnik parkowania tyłem, dzięki któremu Seatowi Mii udaje się zaparkować nawet na najmniej dostępnych miejscach parkingowych. A takich przecież pełno w mieście.

Noga z gazu w czasie jazdy

Choć niewątpliwym atutem Seata Mii jest jego miejski szyk, to jest to samochód, który równie dobrze sprawdza się w czasie długich podróży. Tempomat dostępny w Seacie Mii Connect umożliwia kontynuowanie jazdy bez konieczności trzymania nogi na gazie. Oczywiście zwiększa to komfort jazdy, na który wpływa również komputer pokładowy z wbudowaną nawigacją, możliwością odtwarzania muzyki z plików MP3 lub z płyt czy pozwalający na bieżące monitorowanie zużycia paliwa i wysokości obrotów silnika. Dla wielu mieszkańców miast ważne jest możliwie jak najniższe zużycie paliwa. W przypadku Seata Mii wystarczą 4 litry benzyny na 100 km, co stawia samochód w czołówce ekonomicznych aut miejskich. Za jego wyborem przemawia również niska emisja dwutlenku węgla, także w samochodach z silnikami benzynowymi, co jest odpowiedzią koncernu na ekologiczny styl życia.

Często wraz z kierowcą podróżują dzieci. W Seacie Mii o ich bezpieczeństwo dba system ISOFIX, umożliwiający mocowanie fotelika bez konieczności sięgania po pasy bezpieczeństwa. Dziecko podróżuje wygodne w foteliku, a jego rodzic może się skupić na bezpiecznej jeździe nie tylko po mieście, wykorzystując rozwiązania, które w Seacie Mii są faktem a nie jedynie marzeniem. Gdzie znaleźć to niezwykłe auto? Seata Mii mieszkańcom Trójmiasta i okolic oferuje salon Plichta w Gdyni.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA gotowa do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022

Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *