niedziela , 11 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Setki Mercedesów przy gdańskim stadionie – III edycja zlotu Mercedes Spot Trójmiasto

III Mercedes Spot Trójmiasto przy Stadionie ENERGA - 9 czerwca 2019-02708Ponad 300 „gwiazd” w niedzielne popołudnie zaparkowało przed stadionem Energa Gdańsk. Trzecia edycja wielkiego zlotu Mercedesów, pod skrzydłami grupy Mercedes Spot Trójmiasto, zaowocowała doskonałą frekwencją, zarówno wśród uczestników chcących zaprezentować swoje samochody jak i widzów, którzy przyjechali je oglądać. Impreza zyskuje coraz większą popularność i dowodzi, że „mercedesowska brać” na Pomorzu rośnie w siłę z każdym rokiem. 

Tym razem, zlot zdominowały samochody, które na co dzień można spotkać na niemal każdej trójmiejskiej ulicy. Modele Klas C, E oraz S z różnych roczników, bardzo popularne 190-tki, W124 czy W126 – przekrój zaprezentowanych samochodów był bardzo duży, ale obiektywnie oceniając – zabrakło „perełek”, które uświetniły poprzednie edycje.

Wśród najstarszych i najciekawszych modeli warto odnotować obecność znanej w Trójmieście Pagody W113, Mercedesa V170 z 1936 roku czy też Klasy G – w krótkich wersjach nadwoziowych, w rzadkiej odmianie Cabrio, bądź w stanie „wykopany spod ziemi 5 minut przed spotem”.

W siłę rośnie także liga AMG w Trójmieście. I dotyczy to nie tylko najnowszych modeli, ale także tych starszych. W przypadku tych samochodów, o klasykach można już mówić nawet w kontekście 12-15 letnich samochodów, które z różnych względów są już bardzo rzadko spotykane na drogach. Może za to odpowiadać zarówno skomplikowana i kosztowna obsługa serwisowa, jak i duża moc, często połączona z napędem tylko na tylną oś – i tym samym „przygody”, zakończone nierzadko kasacją.

Gościnnie w III Spocie Mercedes Trójmiasto wziął również udział dealer BMG Goworowski, który zaprezentował trzy podobne do siebie samochody, ale o różnym charakterze i przeznaczeniu. Były to CLS53 AMG, najnowsze CLA oraz Klasa A w wersji Limuzyny.

III Mercedes Spot Trójmiasto przy Stadionie ENERGA - 9 czerwca 2019-02739

Udział w imprezie dla posiadaczy Mercedesów był płatny – przy wjeździe na teren parkingu pobierano opłatę 15 zł. Goście mogli podziwiać samochody biorące udział w zlocie bezpłatnie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Policjant pomógł zagubionemu danielowi na trójmiejskiej obwodnicy

Policjant ruchu drogowego z Gdańska podjął dzisiaj nietypową interwencję. Funkcjonariusz na gdańskim odcinku obwodnicy zajął …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *