Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Setne Volvo sprzedane w Volvo Car Plichta Gdynia

Setne Volvo sprzedane w Volvo Car Plichta Gdynia

Volvo XC60 jest setnym egzemplarzem nowego auta tej marki, które zostało sprzedane w salonie Volvo Car Plichta Gdynia. Dealer rozpoczął działalność 28 października 2019 roku i mimo pandemii, szybko udało mu się osiągnąć ten sukces. Dodajmy, że marka Volvo jest debiutantem w Grupie Plichta, która z kolei jest jedną z 3 największych Grup dealerskich w Polsce. 

Najczęściej sprzedawanym samochodem w gdyńskim salonie Volvo, jest model XC60. Dominuje on we wszystkich statystykach firmy – nosi tytuł nie tylko najpopularniejszego oraz „setnego sprzedanego”, ale także najdroższego.

Tylko w 2020 roku sprzedaliśmy 45 egzemplarzy XC60 – informuje Łukasz Jarząb, Dyrektor Zarządzający Volvo Car Plichta Gdynia. Najdroższym samochodem jaki dotychczas sprzedaliśmy, był także ten SUV, ale w topowej wersji T8 „Polestar Engineered” 405 KM Hybrid. Wartość tej transakcji wyniosła 356 100 zł – dodaje.

Zobacz więcej: Volvo XC60 T8 „Polestar Engineered” w Volvo Car Plichta Gdynia

Klienci odwiedzający salon w Gdyni, najczęściej wybierali silniki z technologią „miękkiej hybrydy”. W przypadku modelu XC60 jest to odmiana B5 Mildhybrid 250 KM + 14 KM, podobnie wygląda to w XC90 B5 Mildhybrid 235 + 14 KM. Z kolei w najmniejszym z SUV’ów – XC40, nabywcy zazwyczaj decydowali się na odmianę T3 163 KM.

W stałej ekspozycji naszego salonu jest aż 14 samochodów nowych, ponad 80 aut magazynowych i 35 egzemplarzy aut używanych z programu Volvo Select. Aktualnie zachęcamy klientów do skorzystania ze specjalnej oferty na nasze samochody typu SUV. XC40 można nabyć w racie 400 zł miesięcznie, XC60 600 zł, a XC90 900 zł – mówi Agnieszka Orłowska-Fijałek, Kierownik działu Marketingu Volvo Car Plichta Gdynia.

Salon Volvo Car Plichta znajduje się w Gdyni, przy ulicy Morskiej 314.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

I Independence Day w Trójmieście – czyli amerykańskie święto niepodległości z samochodami zza oceanu

Faecbook’owa grupa Amcary Trójmiasto postanowiła uczcić amerykańskie święto niepodległości w Trójmieście w motoryzacyjny sposób. Właściciele ...

Jeden komentarz

  1. Były pracownik

    Łukasz Jarząb i Kamil Kroplewski ( Audi VW) to dwaj absolutnie w porządku i z klasą ludzie którzy szanują swoich podwładnych. Reszta ma duży problem aby spojrzeć sobie w lustro podczas golenia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *