Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Skoda FABIA w najnowszym wydaniu. Czy to wciąż wymarzony, budżetowy samochód dla Kowalskiego?

Skoda FAbia to jeden z ulubionych modeli Polaków. Od lat ten samochód znajduje się na szczytach list sprzedażowych najpopularniejszych aut w naszym kraju. Wraz z nową generacją, może się to zmienić – chociaż nie musi. Skoda coraz wyżej podnosi sobie poprzeczkę i już jakiś czas temu awansowała z “uboższej siostry” Volkswagena na klasę co najmniej równą niemieckiej marce. 

Nowe wcielenie różni się stylistycznie, ale także rozmiarowo. Nowa Fabia urosła aż o 11 centymetrów. Rozstaw osi zwiększył się o niecałe 10 cm, a szerokość samochodu o prawie 5 cm. Różnicę tę widać zarówno we wnętrzu, w którym wygodnie mogą podróżować 4 osoby dorosłe jak i w przestrzeni bagażowej – która ma obecnie aż 380 litrów.

Nowa Fabia to zupełnie nowy model – samochód prezentuje się dynamicznie i nowocześnie. Dynamiczny wygląd podkreślają wznosząca się ku tyłowi dolna linia okien oraz opadająca linia dachu. Charakterystyczne przetłoczenie wzdłuż całego boku samochodu – od reflektorów aż po tylne światła. W nowej Fabii możemy wyrazić swoją osobowość poprzez szeroką paletę lakierów oraz skorzystać z opcji „Colour Concept” – dzięki, której możemy wybrać inny kolor dachu i lusterek bocznych. Do wyboru jest kolor Czerni Magic oraz Szary Graphite – zachwala Damian Abramowski, Kierownik Sprzedaży salonu Skoda Plichta w Gdańsku – Letnicy.

Wnętrze także się odmieniło i wyraźnie podniesiono jego standard wykonania. Po otwarciu drzwi uwagę zwraca przestronne i dobrze wykonane wnętrze z wysokiej jakości materiałów oraz pomysłowe rozwiązania Simply Clever – np. skrobaczka do szyb umieszczona wewnątrz klapki wlewu paliwa, tak aby szukając jej we wnętrzu nie nasypać sobie śniegu do środka. Na uwagę zasługuje także kształt klamek wewnętrznych oraz listwa deski rozdzielczej, która rozciąga się na całą szerokość wnętrza.

W nowej Fabii dostępna jest także szeroka lista opcji dodatkowych: min. Virtual cocpit oferujący 5 trybów wyświetlania, system multimedialny z ekranem o przekątnej 9,2”, oświetlenie Ambiente, ładowarka indukcyjna do smartfona czy aktywny tempomat.

Gama silników rozpoczyna się od wolnossącej jednostki benzynowej o mocy od 80 KM do 150 KM w wersji usportowionej Monte Carlo. W przypadku skrzyni biegów, dostępna jest przekładania manualna jaki i dwusprzęgłowa DSG.

Gama jednostek napędowych obiejmuej silniki benzynowe o pojemności 1.0 i 1.5. Podstawowy motor 1.0 MPI ma 80 KM i sparowany jest z  manualną, 5-biegową skrzynią. To najtańszy sposób na wejście w posiadanie nowej Fabii. Cena tej wersji rozpoczyna się od 62 950 zł. Mocniejsza odmiana to już 1.0 TSI w wariantach 95 i 110 KM z manualna 5 lub 6-biegową skrzynią manualna lub automatyczną 7-biegową przekładnią automatyczną DSG. Najmocniejsza jest wersja 1.5 TSI o mocy 150 KM z 7-biegowym automatem DSG w topowym wydaniu Monte Carlo od 93 800 zł.

Odpowiadając więc na pytanie postawione w tytule – Fabia wyraźnie awansowała na liście najtańszych samochodów, stając się bardziej dojrzałą i przede wszystkim wyżej klasy konstrukcją. Nadal jest to jednak rozsądna propozycja zarówno dla odbiorcy prywatnego jak i firmowego. Pozycja jednego z najpopularniejszych samochodów w Polsce, zapewne będzie utrzymana także przez ten najnowszy wariant.

Nową generację Skody Fabia poznać można bliżej w salonach sieci Skoda Plichta w Gdańsku (3 lokalizacje), Gdyni i Wejherowie.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zapowiedź] Gdański Rajd 40+ – sobota 18 maja

Niezwykła przygoda z obrazami wybitnych gdańskich mistrzów, ale także – Gdański Rajd 40+, który startuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *