Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Skup aut – czy opłaca się sprzedawać swoje auto do skupu?

Ilość samochodów poruszających się po drogach jest ogromna. Co więcej, co chwilę ich przybywa. Ludzie kupują nowe samochody, a chcą pozbywać się starych, którymi poruszali się dotychczas. Wtedy z pomocą przychodzą skupy aut, które szybko, sprawnie i bez zbędnych przeszkód skupują samochody od osób, które chcą się ich pozbyć. Jeżeli chcesz sprzedać samochód i nie interesuje Cię tradycyjna sprzedaż, przeczytaj ten poradnik, bo być może zainteresuje Cię temat skupu samochodów.

Skup samochodów używanych – co to jest

Skupy samochodów zajmują się odkupowaniem aut od osób, które chcą się ich pozbyć. Często skupują nie tylko auta sprawne, ale także lekko uszkodzone mechanicznie, wizualnie, czy nawet samochody powypadkowe. Oczywiście rocznik samochodu również nie stanowi przeszkody, ponieważ skupy aut mogą zainteresować się zarówno autami młodszymi, jak i całkiem starymi. Co więcej, firmy trudniące się skupem aut oferują często odbiór samochodu wprost spod adresu zamieszkania sprzedającego, oraz zapłatę za samochód gotówką od ręki. Trzeba również wiedzieć o tym, że skup aut zaoferuje nieco niższą kwotę, aniżeli wynosi wartość rynkowa samochodu.

Wiele osób myli skupy aut z komisami, co jest błędem. Przede wszystkim zazwyczaj rolą komisu jest pośrednictwo w sprzedaży samochodu. Komis oferuje pozostawienie samochodu na placu, co skutkować będzie opłatami. Opłaty można ponieść zarówno wtedy jak samochód po prostu stoi w komisie, jak i wtedy, kiedy zostanie sprzedany. Skupy samochodów działają inaczej, gdyż od razu odkupują dany pojazd, zatem całe działanie jest bardzo szybkie.

Warto również wspomnieć o tym, że skupy samochodów są stosunkowo nową formą sprzedaży, z których korzysta coraz więcej osób. Jest to wygodne, gdyż odciąża sprzedającego praktycznie z większości formalności związanych ze sprzedażą auta. Oczywiście wszystko jest zgodne z prawem.

Czym różni się auto skup od tradycyjnej sprzedaży

Wiele osób nadal może podchodzić z dystansem do skupów aut. Tak samo wiele osób może woleć, sprzedać swój samochód w sposób tradycyjny, co jest w zupełności zrozumiałe. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że czasami np. kiedy samochód nie wzbudza zainteresowania, można właśnie pomyśleć nad skorzystaniem ze skupu aut.

Sprzedaż tradycyjna niesie za sobą wiele konsekwencji. Przede wszystkim wlicza się do nich czas. Niekiedy trzeba naprawdę poświęcić mnóstwo czasu, aby trafił się odpowiedni klient na zakup samochodu. Inną kwestią są klienci wybredni, którzy często przyjeżdżają oglądać samochód za kilka tysięcy złotych i oczekują tego, że auto będzie całkowicie bez wad. Nie trzeba chyba nikomu mówić jak takie podejście potencjalnych klientów może być uciążliwe dla sprzedającego.

Jeszcze inna kwestia jest taka, która również może okazać się problematyczna, chodzi o samo wystawienie samochodu do sprzedaży. O ile aktualnie istnieje wiele możliwości zamieszczenia ogłoszenia w sieci, o tyle trzeba przygotować odpowiedni opis pojazdu i nie tylko. W opisie należy zawrzeć wiele informacji przydatnych dla kupującego, a także zrobić dobre zdjęcia, które przyciągną wzrok oglądających. Trzeba też ustalić samą cenę pojazdu.

Nie można również nie wspomnieć o kwestiach prawnych, które kupujący może poruszyć. Mowa tutaj o osobach, które po zakupie auta używanego starają się dowieść, często sądownie czegoś na temat jego wad ukrytych. Nie trzeba chyba nikomu mówić, ile stresu mogą przynieść takie sytuacje. Tym bardziej jeżeli czasami są niesłuszne.

Wielu posiadaczy pojazdów nie ma po prostu czasu na wyżej opisane rzeczy, zatem właśnie dla nich skup aut za gotówkę może okazać się idealnym rozwiązaniem. Wystarczy po prostu wykonać telefon, przedstawić w rozmowie auto, jakie chce się sprzedać, oraz umówić się na oględziny samochodu, to wszystko.

Rzeczą, która może zainteresować wiele osób, jest to, co skup aut używanych oferuje, czyli otrzymanie gotówki za samochód od ręki. Czasami w życiu bywa przewrotnie i może zaistnieć sytuacja, że szybko musimy pozyskać pieniądze. Wtedy właśnie nasuwa się myśl sprzedania samochodu. Tradycyjny proces sprzedaży, tak jak wyżej opisaliśmy może być problematyczny jak i czasochłonny. Sprzedanie pojazdu w skupie samochodów używanych może być wtedy idealnym rozwiązaniem, gdyż skup samochodów płaci od razu. Co za tym idzie, sprzedaż samochodu jest szybka i równie szybko pozyskujemy niezbędną gotówkę.

Złomowanie czy skup aut

Niekiedy posiadając pojazd niezdatny do użytku, wiele osób wybiera formę złomowania. Dawniej było to jedyne rozwiązanie, aktualnie jednak warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty, jaką prowadzi skup samochodów. Czasami cena za nawet mocno uszkodzony pojazd będzie znacznie atrakcyjniejsza, aniżeli ta, którą można uzyskać w przypadku zezłomowania auta.

Skup samochodów używanych, Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice i inne – ceny

Skup samochodów to prężnie rozwijająca się dziedzina, która działa już na terenie wielu polskich miast. Co ważne, większość skupów odkupuje samochody osobowe w każdym stanie technicznym. Warto wiedzieć o tym, że duże firmy, oraz te z renomą mogą zaoferować nawet do 90% ceny rynkowej pojazdu. Pozostałe firmy, które skupują samochody, oferują ceny rzędu 65%-75% wartości samochodu.
Zatem zanim zdecydujemy się sprzedać nasz pojazd do skupu, warto sprawdzić ofertę przynajmniej kilku takich miejsc w okolicy i oczywiście wybrać najlepszą dla nas opcję.

Skup aut – czy warto skorzystać

To pytanie zapewne zadaje sobie teraz wiele osób. Odpowiedź brzmi, tak! Skup aut to bardzo dobra opcja dla osób chcących się pozbyć samochodu przede wszystkim szybko, bez zbędnych przeszkód. To również ciekawa opcja zamiast złomowania pojazdu. Oczywiście, trzeba liczyć się z nieco niższą kwotą, jaką otrzymamy za samochód, lecz czasami warto poświęcić te kilkanaście procent ceny rynkowej dla świętego spokoju.

Podsumowanie

Skup aut za gotówkę zyskuje na popularności i nic w tym dziwnego, gdyż rynek samochodowy jest tak przesycony pojazdami, że niekiedy ciężko znaleźć na nie klienta. Jeżeli interesuje Cię skup aut w Twojej okolicy, sprawdź oferty w sieci, z pewnością znajdziesz kilka. Często również możesz spotkać się z ulotkami, na których widnieją hasła typu: skupujemy auta za gotówkę, lub kupujemy auta używane – to może być oferta skupu aut! Pamiętaj, aby wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie! Sprzedaj samochód szybko, sprawnie i bez utraty cennego czasu!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Jakie narzędzia do warsztatu warto kupić?

Wyposażenie warsztatów samochodowych to nie lada wyzwanie, do którego należy podejść z dużą dozą cierpliwości …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *