czwartek , 27 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Baner British Auto Zdunek 750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Skuteczne sposoby na rdzę samochodową

Korozja poszczególnych elementów samochodu może doprowadzić do uszkodzenia całych podzespołów, a w konsekwencji – do zupełnego zniszczenia auta. Zardzewiałe elementy są w stanie uniemożliwić wykonanie nawet najprostszych prac serwisowych. Jaki odrdzewiacz samochodowy wybrać, by szybko pozbyć się uporczywego problemu?

Rdza – gdzie najczęściej się pojawia?

Metalowe śruby i nakrętki – to one najczęściej ulegają korozji. Wymienione elementy należą do podstawowych części mocujących, które są używane w autach. Wykorzystuje się je m.in. do zamontowania wentylatora do chłodnicy, przykręcenia listwy doprowadzającej przewody do elektrycznie sterowanych cewek zapłonowych, mocowania drzwi, reflektorów itp. Co, jeśli w samochodzie pojawi się rdza? Śrub nie będzie można odkręcić standardowym sposobem, czyli przy użyciu klucza lub śrubokręta. Do tego celu, będzie trzeba użyć specjalnego odrdzewiacza. Tego typu specyfiki, można znaleźć w tym sklepie: https://eshop.wurth.pl/Kategorie-produktow/Odrdzewiacz/311130080501.cyid/3111.cgid/pl/PL/PLN/.

Odrdzewiacz w sprayu – jaki wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele preparatów, które szybko poradzą sobie z usunięciem uporczywej rdzy. Najpopularniejsze są odrdzewiacze w sprayu. Po które warto sięgnąć?

  • Odrdzewiacz Rost-off Crafty

Rost-off Crafty to odrdzewiacz do śrub, dzięki któremu, można szybko odkręcić mocno zardzewiałe i skorodowane śruby oraz połączenia maszyn, zespołów i urządzeń, które są używane przede wszystkim w zakładach produkujących żywność i napoje. Opisywany odrdzewiacz w sprayu ma w składzie olej syntetyczny, który nadaje mu właściwości biodegradowalne i pozwala osiągnąć optymalny efekt, krótko po zastosowaniu.

  • Odrdzewiacz Boltex

Boltex: https://eshop.wurth.pl/Odrdzewiacz-BOLTEX-BOLTEX-PREPARAT-DO-USUWANIA-RDZY-250ML/0893250250.sku/WuerthGroup-Wuerth.cgid/pl/PL/PLN/ to odrdzewiacz samochodowy, który doskonale radzi sobie z czyszczeniem rdzy powierzchniowej, usuwaniem plam z rdzy oraz luzowaniem zapieczonych połączeń. Mikroprzepływowa receptura preparatu powoduje, że jest trzy razy skuteczniejszy od innych tego typu specyfików. Odpowiednia końcówka umożliwia precyzyjne rozpylenie na określonej powierzchni. Co ważne, odrdzewiacz do stali i śrub działa przez kilka godzin, nie tracąc przy tym na skuteczności.

  • Odrdzewiacz Rost-off Ice

Odrdzewiacz samochodowy Rost-off Ice ekstremalnie chłodzi skorodowaną warstwę, powodując jej pękanie, a następnie – usunięcie. Środek chłodzi powierzchnię do ok. -40°C. Skorodowana warstwa pęka w punktach łączenia. Pęknięcia powodują lepszą penetrację przez aktywne składniki i szybsze działanie specyfiku. Preparat sprawdzi się w przypadku skorodowanych połączeń śrubowych nie tylko w samochodach osobowych, ale też w ciężarówkach, maszynach rolniczych oraz sprzęcie budowlanym. Warto dodać, że odrdzewiacz w sprayu zapewnia również długotrwałą ochronę przed dalszą korozją.

Rdza w samochodzie – czy można jej uniknąć?

Żeby uchronić śruby przed rdzą, należy je spryskać środkami antykorozyjnymi. Tego typu preparaty pozostawiają na powierzchni zwykle przezroczystą warstwę ochronną i w ten sposób chronią przedmioty przed zniszczeniem korozją. Często można ich używać również w przypadku śrub lekko skorodowanych, choć w tym przypadku, lepiej usunąć rdzę za pomocą odrdzewiacza, a później dopiero sięgnąć po środek antykorozyjny.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ile kosztuje OC dla młodego kierowcy?

Jeżeli nie ukończyłeś 24 roku życia, to w przypadku ubezpieczenia samochodu w LINK4 traktowany jesteś …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *