piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Łukasz Boehnke, Luc Art Photo

Słynna, rajdowa Lancia Beta Montecarlo Spider z Gdańska, jest na sprzedaż

Lancia Beta Montecarlo, którą Jerzy Szymański i Andrzeja Lubiak startowali w rajdzie Monte Carlo Historique Rally 2016 jest na sprzedaż. Egzemplarz pochodzi z 1975 roku i jest doposażony między innymi w klatkę bezpieczeństwa i profesjonalne, sportowe zawieszenie. Samochód wyceniony został na 28 000 €, czyli około 121 000 zł. 

Lancia Beta cechowała się niską masą własną i doskonałymi właściwościami jezdnymi. To właśnie te cechy przyniosły jej sławę i sukcesy w sporcie motorowym. W 1983 roku model 037, który powstał na bazie Bety, zdobył tytuł Mistrza Świata w Rajdowych Mistrzostwach Świata, jako ostatni, tylnonapędowy samochód.

Fot. Łukasz Boehnke, Luc Art Photo
Fot. Łukasz Boehnke, Luc Art Photo

Prezentowany egzemplarz, to jeden z 4375 wyprodukowanych modeli Spider oraz jeden z 772 zbudowanych w pierwszym roku produkcji.

Nadwozie samochodu przeszło gruntowną odbudowę, zainstalowano też wymagane przepisami wyposażenie, umożliwiające udział w rajdach – m.in. klatkę bezpieczeństwa. Silnik to seryjna jednostka o pojemności 2 litrów, która generuje moc 120 KM. Napęd trafia na tylną oś poprzez 5-biegową, manualną skrzynię biegów.

Przedmiotem oferty, jest również drugi egzemplarz modelu Montecarlo, który przekazany zostanie nabywcy jako „dawca” części.

Fot. Łukasz Boehnke, Luc Art Photo
Fot. Łukasz Boehnke, Luc Art Photo

Klasyczne samochody, szczególnie te z ciekawą historią, często traktowane są jako inwestycja. Prezentowany egzemplarz, jako włoski sportowy samochód, po kompletnej renowacji i z „rajdową” historią, ma szansę na znaczny wzrost wartości w ciągu kilku(nastu) najbliższych lat.

Więcej informacji na temat sprzedawanego egzemplarza: TUTAJ

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Mikołaj Kempa – rajdowiec z Sopotu święcący triumfy w Estonii

Motorsport jest jego pasją, a nie pracą. Chociaż koszty startów w tej dyscyplinie są ogromne, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *