Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Śmiertelny wypadek podczas Rajdu Żuławskiego – zginęły dwie osoby
Fot. archiwum

Śmiertelny wypadek podczas Rajdu Żuławskiego – zginęły dwie osoby

Tragiczne wieści z dzisiejszego Rajdu Żuławskiego odbywającego się w pobliżu Gdańska. Na trasie rajdu doszło do śmiertelnego wypadku. Zdarzył się on w miejscowości Błotnik na Pomorzu. Samochód wpadł do kanału w wyniku czego zginęły 2 osoby – kierowca i pilot. 

Na miejscu pracują teraz policjanci i prokuratorzy, którzy będą wyjaśniać okoliczności wypadku. Wiadomo, że Honda Civic, którą jechali kierowca Łukasz S. i pilot Tomasz C. w pewnym momencie zjechała z trasy i dachowała w kanale” – relacjonuje rozgłośnia radiowa RMF FM.

Rajd Żuławski wrócił do gminy Cedry Wielkie i odbywał się na unikatowych OS’ach po betonowych płytach wzdłuż kanałów na Żuławach.
Zawody przebiegały w formie SuperKJS i miały długość około 70 km, w tym prawie 22 kilometrów odcinków specjalnych. Rajd trwał  jeden dzień – rano odbyły się czynności administracyjne oraz zapoznanie, a o godzinie 12:45 na trasę wyjechali pierwsi zawodnicy. Po ukończeniu 6 odcinków planowany był powrót do bazy znajdującej się przy Marinie w miejscowości Błotnik, gdzie planowane było oficjalne zakończenie Rajdu.

Po wypadku organizatorzy odwołali zawody.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *