Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Sopot: odpowiedzą za skakanie po zaparkowanych samochodach

Sopoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o uszkodzenie kilku samochodów. Mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego w nocy na jednej z ulic miasta bez żadnego powodu i okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego chodzili po zaparkowanych samochodach, rzucali w nie przedmiotami i z jednego wyrwali wycieraczkę. Sprawcy usłyszeli już zarzuty uszkodzenia trzech pojazdów. Policjanci docierają do pozostałych właścicieli aut i niewykluczone, że podejrzanym wkrótce zostaną uzupełnione zarzuty.

W niedzielę nad ranem sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic Sopotu dwóch mężczyzn skakało po zaparkowanych samochodach i uciekli. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne, gdzie funkcjonariusze potwierdzili, że kilka samochodów zostało uszkodzonych m.in. poprzez wgniecenia karoserii i zarysowanie lakieru. Interweniujący policjanci mając rysopis sprawców od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców i w wyniku penetracji pobliskiego rejonu zatrzymali mężczyzn odpowiadających temu rysopisowi. Okazało się, że to mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego w wieku 21 i 22 lat. Obaj w chwili zatrzymani byli nietrzeźwi, alkomat pokazał u każdego z nich ponad 1,5 promila alkoholu. Zaraz po zatrzymaniu trafili oni do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą śledczy ustalili właścicieli samochodów biorących udział w zdarzeniu i dotarli do trzech z nich. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat łącznie na ponad 4 tys. zł. Sprawcy na podstawie zebranych dowodów usłyszeli już zarzuty, iż działając wspólnie w miejscu publicznym i bez żadnego powodu, a przez to okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, uszkodzili zaparkowane trzy pojazdy, powodując w nich zniszczenia w postaci wgnieceń karoserii, zarysowania lakieru i wyrwania wycieraczki. Sprawa jest w toku. Funkcjonariusze docierają do kolejnych właścicieli aut i niewykluczone, że sprawcom wkrótce zostaną uzupełnione zarzuty.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich sprawcy muszą liczyć się z obostrzeniem kary.

Źródło: KWP (komunikat policyjny)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowej Toyoty Yaris Cross w Toyota Walder Rumia

Do Trójmiasta, przedpremierowo, zawitał najnowszy model z gamy Toyoty: Yaris Cross. Nieduży SUV z segmentu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *