Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Sopot: odpowiedzą za skakanie po zaparkowanych samochodach
Fot. KWP

Sopot: odpowiedzą za skakanie po zaparkowanych samochodach

Sopoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o uszkodzenie kilku samochodów. Mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego w nocy na jednej z ulic miasta bez żadnego powodu i okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego chodzili po zaparkowanych samochodach, rzucali w nie przedmiotami i z jednego wyrwali wycieraczkę. Sprawcy usłyszeli już zarzuty uszkodzenia trzech pojazdów. Policjanci docierają do pozostałych właścicieli aut i niewykluczone, że podejrzanym wkrótce zostaną uzupełnione zarzuty.

W niedzielę nad ranem sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic Sopotu dwóch mężczyzn skakało po zaparkowanych samochodach i uciekli. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne, gdzie funkcjonariusze potwierdzili, że kilka samochodów zostało uszkodzonych m.in. poprzez wgniecenia karoserii i zarysowanie lakieru. Interweniujący policjanci mając rysopis sprawców od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców i w wyniku penetracji pobliskiego rejonu zatrzymali mężczyzn odpowiadających temu rysopisowi. Okazało się, że to mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego w wieku 21 i 22 lat. Obaj w chwili zatrzymani byli nietrzeźwi, alkomat pokazał u każdego z nich ponad 1,5 promila alkoholu. Zaraz po zatrzymaniu trafili oni do policyjnego aresztu.

Pracując nad sprawą śledczy ustalili właścicieli samochodów biorących udział w zdarzeniu i dotarli do trzech z nich. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat łącznie na ponad 4 tys. zł. Sprawcy na podstawie zebranych dowodów usłyszeli już zarzuty, iż działając wspólnie w miejscu publicznym i bez żadnego powodu, a przez to okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, uszkodzili zaparkowane trzy pojazdy, powodując w nich zniszczenia w postaci wgnieceń karoserii, zarysowania lakieru i wyrwania wycieraczki. Sprawa jest w toku. Funkcjonariusze docierają do kolejnych właścicieli aut i niewykluczone, że sprawcom wkrótce zostaną uzupełnione zarzuty.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich sprawcy muszą liczyć się z obostrzeniem kary.

Źródło: KWP (komunikat policyjny)

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *