Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Sopot: przyjechał na stację zatankować. Miał 3 promile

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gdyni. Sprawca zabrał rodzinie kluczyki od samochodu i z 3 promilami w wydychanym powietrzu przyjechał autem na stację zatankować paliwo. Nie zapłacił za nie, a w trakcie opuszczania terenu stacji spowodował kolizję z innym pojazdem. Mężczyzna był już wcześniej skazany za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa i wykroczenia, a prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

W niedzielę wieczorem sopoccy policjanci zostali powiadomieni o kolizji na terenie stacji paliw. Skierowani na miejsce funkcjonariusze drogówki ustalili, że kierujący samochodem KIA podjechał pod dystrybutor i zatankował paliwo za ok. 100 zł, za które nie zapłacił. Następnie podczas wyjeżdżania z terenu stacji nie zachował ostrożności i uderzył w Volkswagena Golfa, po czym pieszo oddalił się. Mając rysopis sprawcy oraz znając kierunek ucieczki policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Chwilę później w wyniku przeszukania pobliskiego terenu funkcjonariusze znaleźli ukrywającego się w krzakach 39-letniego mieszkańca Gdyni. Mundurowi zauważyli też, że odrzuca on kluczyki od auta, które znaleźli i zabezpieczyli.

Fot. KWP
Fot. KWP

W trakcie prowadzonych na miejscu czynności policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Mimo to 39-latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu. Dopiero w komendzie sprawca zgodził się na takie badanie, które wykazało, że w wydychanym powietrzu ma on 3 promile alkoholu. Mieszkaniec Gdyni został osadzony w policyjnym areszcie.

Wyjaśniając sprawę policjanci ustalili też, że samochód KIA nie należy do 39-latka. Tego samego dnia mężczyzna zabrał rodzinie kluczyki od auta, a następnie samochód. Ponadto ustalono, że w przeszłości był on prawomocnie skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj sprawca na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Został też przesłuchany przez prokuratora, który zastosował wobec niego dozór Policji.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Zamienił się miejscami z żoną…. bo był poszukiwany i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Wczoraj na ul. Turystycznej kierowca Renault przekroczył prędkość, a gdy patrol drogówki zatrzymał go do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *