środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Sopot – uroczyste przekazanie Mobilnego Centrum Monitoringu

Fot. KWP
Fot. KWP

Dziś na centralnym placu Sopotu przekazano sopockiej Policji Mobilne Centrum Monitoringu, potocznie nazywane mobilnym komisariatem. Pojazd został zakupiony ze środków finansowych Policji oraz Urzędu Miasta Sopotu. W uroczystości wzięli udział: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku inspektor Krzysztof Kozelan, inspektor Piotr Bolin- szef sopockich policjantów oraz Prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Dzisiaj podczas uroczystego apelu na Placu Przyjaciół Sopotu w obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku inspektora Krzysztofa Kozelana, szefa sopockich policjantów inspektora Piotra Bolina, Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz zaproszonych gości policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie oficjalnie otrzymali i  zaprezentowali Mobilne Centrum Monitoringu, potocznie nazywane mobilnym komisariatem.

To pierwsze tego rodzaju auto na Pomorzu. Samochód typu bus jest duży, przestronny, wyposażony w sprzęt komputerowy, sieć łączności radiowej z dostępem do Internetu i policyjnych baz danych. Będzie w nim mogło pracować równocześnie trzech policjantów. Auto będzie wykorzystywane w różnych miejscach Sopotu. Stanie tam, gdzie oczekiwać będą tego mieszkańcy, przede wszystkim w rejonie pasa nadmorskiego, okolicach lokali gastronomicznych i rozrywkowych jak również na osiedlach. Policyjne auto będzie również skierowane w miejsca organizowanych dużych imprez o charakterze masowym.

Fot. KWP
Fot. KWP

Mobilne centrum monitoringu to przede wszystkim wóz obserwacyjny z systemem kamer i monitorów wykorzystywany do obserwacji i zabezpieczania imprez o charakterze masowym lub tych, które niosą zagrożenie zakłócenia porządku np. demonstracje. Auto będzie wykorzystywane również w działaniach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta.

Fot. KWP
Fot. KWP

Auto zostało zbudowane na bazie Volkswagena Craftera. Pojazd jest wyposażony w sześć kamer. Wszystkie dysponują 20-krotnym przybliżeniem optycznym. Kamery mogą przesyłać obraz za pomocą Internetu bezpośrednio na stanowisko kierowania do jednostki. Materiał filmowy przesyłany z wszystkich kamer jest zapisywany automatycznie na dyskach twardych rejestratorów, które są w stanie pomieścić ponad 200 godzin materiału ze wszystkich 6 kamer w najlepszej rozdzielczości. Całością systemu steruje komputer. Jest on serwerem sieci znajdującej się w Mobilnym Centrum Monitoringu. Podłączone są do niego rejestratory, drukarka, skaner, Internet oraz laptopy. Łączność z pojazdem zapewniają radiostacje stacjonarne oraz Internet.

Pojazd został kupiony za pieniądze pochodzące z budżetu Policji oraz miasta Sopotu.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *