wtorek , 16 kwietnia 2024
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Spółka Plichta wykupiła sopocki oddział Skoda Lellek. Mają monopol w Trójmieście?

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o budowie nowego salonu marki Skoda, znajdującego się w Gdańsku przy ulicy Lubowidzkiej 46. Pierwotnie miał się tam znajdować punkt wydań flotowych. Od pewnego jednak czasu jasne było, że z tym budynkiem spółka Plichta wiąże nieco inne plany. 

Prace budowlane przy nowym salonie znajdującym się w kompleksie przy ulicy Lubowidzkiej rozpoczeły się jesienią 2015 roku, zaledwie 2 dni po uroczystym otwarciu Audi Centrum Gdańsk, które znajduje się tuż obok.

Skoda Plichta przejal Skode Lellek-1180068

Spółka Plichta od początku nie ujawniała oficjalnie planów dotyczących nowego budynku. Wiadomo było tylko tyle, że obiekt miał wesprzeć rozwój firmy w obszarze aut używanych oraz serwisu.

Równocześnie, o swoich planach rozbudowy informowała Grupa Lellek, która jest właścicielem salonu Skody, mieszczącego się przy Alei Niepodległości w Sopocie. Zgodnie z planami rozwojowymi na sopockiej działce tego dealera ma powstać duży kompleks salonowy marki Porsche, a sprzedaż aut Skoda miała być przeniesiona do nowego obiektu, który miał powstać na działce przy ulicy Kartuskiej w Gdańsku.

Skoda Plichta przejal Skode Lellek-03316Dzisiaj jest już jasne, że ten salon nigdy nie powstanie. Autoryzacja, która pierwotnie należała do firmy Lellek została przekazana spółce Plichta, a dealer wywodzacy się z Opola, podobno szuka już nowego nabywcy na działkę przy ulicy Kartuskiej – tym samym całkowicie wycofując się ze sprzedaży Skody na Pomorzu i koncentruje w naszym regionie tylko na obsłudze Porsche.

Na fasadzie sopockiego salonu już od pewnego czasu wisi grafika, informująca dotychczasowych klientów Grupy Lellek, o budowie nowego salonu – teraz wiadomo już, że chodzi o przedstawicielstwo spółki Plichta.

Dealerzy porozumieli się odnośnie przejęcia salonu i serwisu w Sopocie. Na etapie prac wykończeniowych w salonie w Gdańsku udało się zaadaptować obiekt przeznaczony do sprzedaży aut używanych w taki sposób, że w pełni będzie spełniał wszystkie wymogi architektoniczne marki ŠKODA.

Marcin Rzepczyński, Dział Rozwoju Sieci Dealerskiej ŠKODA, Kierownik ds. Standardów Sieci i Satysfakcji Klienta

Spółka Plichta wydała również oficjalny komunikat na temat przejęcia Skoda Lellek Sopot, który poniżej cytujemy:

Informujemy, że działając w porozumieniu z firmą Lellek oraz Volkswagen Group Polska, w rezultacie decyzji biznesowych, podjęliśmy wspólną decyzję o przeniesieniu działalności, które prowadzone były przez sopocki oddział ŠKODY, do nowo otwartego Autoryzowanego Salonu i Serwisu ŠKODA, przy ul. Lubowidzkiej 46 w Gdańsku (przy Obwodnicy Trójmiasta).

Chcielibyśmy wyraźnie zaakcentować, że nadrzędnym celem wyżej opisanego przedsięwzięcia, jest zapewnienie nie tylko wyższego komfortu obsługi amatorom marki ŠKODA, ale również ciągłości obsługi dotychczasowym Klientom z Sopotu. Pragniemy szczególnie podkreślić, że wszelkie umowy, trwające procesy zakupowe, wydania nowych samochodów, zobowiązania gwarancyjne producenta marki Škoda wobec Klientów firmy Lellek, pozostają w mocy i będą kontynuowane przez spółkę PLICHTA.

Dołożyliśmy także wszelkich starań, aby w nowym punkcie obsługi ŠKODA przy ul. Lubowidzkiej 46 klienci mieli do swojej pomocy rozszerzony, znany im zespół doradców handlowych i serwisowych.

Skoda Plichta przejal Skode Lellek-1180062Obiekt przy ul. Lubowidzkiej 46 jest kolejnym wzorcowym salonem i serwisem marki Skoda w Polsce i zarazem jednym z największych. Jego powierzchnia to 2 565 m2, a kubatura wynosi 16 679 m3.

Czy to oznacza, że spółka Plichta będzie miała monopol jeśli chodzi o sprzedaż Skody w Trójmieście?

Obie firmy są bardzo dobrze przez nas oceniane. Salony i serwisy firmy Plichta oferują bardzo wysoką jakość obsługi klienta, a także realizują cele sprzedażowe. W związku z tym marka ŠKODA nie widzi potrzeby otwierania kolejnego salonu. Firma Plichta będzie jedynym Dealerem ŠKODA w Trójmieście.

Marcin Rzepczyński, Dział Rozwoju Sieci Dealerskiej ŠKODA, Kierownik ds. Standardów Sieci i Satysfakcji Klienta

Nowy salon Skody przy ulicy Lubowidzkiej rozpocznie działalność 1 lipca 2016 roku. Tym samym zakończona zostania działalność przedstawicielstwa Skody w Sopocie, które funkcjonowało przy Alei Niepodległości od 1995 roku.

Spółka Plichta zachowała numer telefonu, na który dzwonili dotychczas klienci z Sopotu: +48 58 555 23 00

Ponadto uruchomiona została specjalna infolinia ŠKODA PLICHTA: 58 506 65 21 lub 58 506 65 22 dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00.

Kolejną zmianą dotyczącą marki Skoda w rejonie Trójmiasta jest również budowa nowego salonu tej marki w Elblagu. Jej inwestorem jest firma HADM Gramatowski, która ponadto posiada swój oddział sprzedający KIA i Skoda w Starogardzie Gdańskim.

Fot. HADM Gramotowski
Fot. HADM Gramotowski

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Grupa Plichta zbuduje nowy salon Kia w Olsztynie

W Tomaszkowie na południe od Olsztyna, przy obwodnicy miasta, powstanie nowy salon marki Kia. Inwestorem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *