piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Spotkanie miłośników 911-tek w Porsche Approved Sopot

Fotograficzne spotkanie z Porsche 911 w Porsche Approved Sopot-02094W sobotnie popołudnie, z inicjatywy Porsche Approved Sopot, odbyło się pierwsze spotkanie posiadaczy i miłośników Porsche 911 w Trójmieście. W wydarzeniu udział wzięło kilka tych legendarnych samochodów sportowych, od najnowszej generacji oznaczonej kodem 991 aż do 993. 

Porsche 911 to flagowy model marki Porsche i samochody te pod taką nazwą, produkowane są od 1964 roku.

911’tka, a początkowo 901, miało być większym, mocniejszym i bardziej komfortowym następcą modelu 356. Pierwotną nazwę zmieniono po protestach ze strony Peugeot, która miała wyłączne prawa do trzycyfrowej nazwy z cyfrą „zero” w środku. Stąd 901 zmieniono na 911.

Charakterystyczne cechy tych samochodów to „garbata” sylwetka i  silnik w układzie boxer umieszczony za tylną osią. Projekt 911’tki jest stale rozwijany i unowocześniany. Wprowadzane są także zupełnie nowe wersje nastawione na wyższe osiągi lub np. większy komfort.

Fotograficzne spotkanie z Porsche 911 w Porsche Approved Sopot-01983

Aktualnie produkowana jest 6 generacja Porsche 911 oznaczona wewnętrznym kodem 991. Jeszcze w tym roku zaprezentowane zostanie zupełnie nowe wcielenie tego samochodu.

W sobotnim spotkaniu przy sopockim salonie Porsche spotkały się między innymi wyjątkowa, zielona 911 GT3 RS najnowszej generacji, model Turbo S 991, GT3 991, Turbo 996 oraz klasyczna Carrera S 993.

Kolumna kilku samochodów uczestniczyła również w przejeździe z Sopotu do Gdyni.

Ponadto, w zlocie uczestniczyli również miłośnicy tej marki i fotografowie, którzy uwiecznili całe spotkanie na licznych zdjęciach.

Z całą pewnością nie jest to ostatnie tego typu spotkanie. Myślę, że ta formuła po prostu się sprawdziła i kiedyś to powtórzymy – podsumował Marcin Teske z Porsche Approved Sopot.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *