MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Sprawne i łatwe zarządzenie flotą dzięki monitoringowi GPS

Zarządzanie flotą pojazdów ma kluczowe znaczenie dla każdej firmy transportowej lub dystrybucyjnej, która polega na swoich aktywach w celu generowania przychodów, a rozwiązaniem może być skuteczne narzędzie do śledzenia GPS. Dzięki systemowi śledzenia GPS firmy mogą skupić się na ulepszaniu i usprawnianiu procesów zarządzania flotą, jednocześnie identyfikując możliwości oszczędności i wydajności.

Co to jest monitoring GPS?

Technologia GPS (Global Positioning System) jest powszechnym narzędziem używanym w dzisiejszym świecie. Na przykład znaczniki GPS można znaleźć na przykład w:

  • nowoczesnych smartfonach,
  • systemach nawigacji satelitarnej
  • mikrochipach zwierząt domowych.

Korzystanie z urządzeń śledzących GPS do śledzenia flot może również obejmować monitorowanie pojazdów służbowych, co pomaga zoptymalizować i usprawnić operacje biznesowe.

Czym jest narzędzie do śledzenia floty GPS?

GPS to wiodąca technologia w telematyce floty, która pomaga firmom uzyskać niezbędne dane dotyczące poszczególnych pojazdów lub operacji związanych z dużą flotą.

Nowoczesne narzędzia do śledzenia GPS działają za pośrednictwem platform opartych na chmurze w połączeniu z modułami śledzącymi GPS, które są przymocowane do środków trwałych firmy, w tym przypadku pojazdów.

Dzięki wdrożeniu systemu śledzenia floty GPS, menedżerowie floty mogą uzyskać szczegółowy widok wszystkich pojazdów firmowych w czasie rzeczywistym. Dane te mogą następnie oferować szereg korzyści dla firm zarządzających flotą. Na przykład firma kurierska może użyć systemu śledzenia GPS, aby określić, który pojazd znajduje się najbliżej miejsca odbioru. Wysyłając najbliższy pojazd w celu odebrania paczki, mogą zapewnić jej szybkie odebranie przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum kosztów paliwa floty.

Mat. prasowe

System e-TOLL a monitoring GPS

System e-TOLL jest zarządzany przez Krajową Administrację Skarbową i zastąpił system viaTOLL, który  działał w latach 2011 – 2021. Od 1 grudnia 2021 wszystkie firmy posiadające flotę samochodów mają obowiązek używania e-TOLL.

System e-TOLL działa z wykorzystaniem GPS (technologii pozycjonowania satelitarnego) i  wirtualnych bramownic. Żeby korzystać z systemu e-TOLL, trzeba zamontować w samochodzie lokalizator GPS.

Obecnie na rynku można znaleźć 2 rodzaje lokalizatorów GPS, czyli:

  • OBU (On-Board Unit): najpopularniejsze, są proste w montażu oraz pozwalają na przenoszenie pomiędzy pojazdami,
  • ZSL (Zewnętrzne Systemy Lokalizacji): są instalowane w samochodzie na stałe i cechują się większym stopniem skomplikowania.

Lokalizator GPS musi mieć certyfikację Krajowej Administracji Skarbowej. Dobrym przykładem są urządzenia oferowane przez firmę Data System.

Podsumowanie

Zarządzanie flotą pojazdów z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań telematycznych  bardzo wyraźnie usprawnia i zwiększa konkurencyjność przedsiębiorstwa. Dzięki certyfikowanym lokalizatorom GPS w zestawie z wygodną aplikacją mobilną  można nie tylko korzystać z systemu e-TOLL, ale również nadzorować i poprawić jej efektywność.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Tylko dla właścicieli 918 Spyder – unikatowy zegarek Porsche Design dostępny w Porsche Centrum Sopot

Akcesoria samochodowych marek to ważny element kształtujący wizerunek producenta. Są to zarówno dodatki bezpośrednio do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *