niedziela , 11 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Straż Miejska Gdańsk

Straż Miejska ponownie w akcji „parkingowej” – podsumowanie działań w Oliwie i Wrzeszczu

Kolejne trzy dni wzmożonych kontroli w strefach ograniczonego postoju. Tym razem strażnicy interweniowali wobec kierowców łamiących przepisy w Oliwie i Wrzeszczu. Działania trwały od poniedziałku do środy (25-27 marca). Mundurowi podjęli 159 interwencji, 121 razy zakładali blokady.

We Wrzeszczu na kierowców, którzy popełnili wykroczenie, funkcjonariusze nałożyli 63 mandaty. Udzielili też 17 pouczeń i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu. W 23 przypadkach mundurowi wystawili zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia (są to wezwania do siedziby straży miejskiej, które będą skutkowały mandatami, pouczeniami lub wnioskami do sądu). 75 razy strażnicy zakładali na koła aut blokady.

Natomiast w Oliwie w związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusze nałożyli na kierowców 35 mandatów i udzielili 16 pouczeń. Sporządzili też 1 wniosek o ukaranie do sądu, a w 2 przypadkach mundurowi wystawili zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia. 46 razy strażnicy zakładali na koła blokady.

Tu znajdziesz informację o lokalizacji stref ograniczonego postoju (płatnego parkowania)

Pod koniec lutego działania mundurowych objęły rejon Głównego Miasta. Przez sześć dni strażnicy wystawili 397 mandatów, interweniowali 607 razy. Kolejna akcja, przeprowadzona na Lawendowym Wzgórzu, zakończyła się 158 interwencjami, a 94 sprawców wykroczeń funkcjonariusze ukarali mandatami.

W dniach 28-29 marca strażnicy prowadzą intensywne działania na Przymorzu (sektor BP). W przyszłym tygodniu od wtorku do piątku (2-5 kwietnia) pod okiem mundurowych będą Aniołki (sektor BA).

Źródło: Straż Miejska Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Policjant pomógł zagubionemu danielowi na trójmiejskiej obwodnicy

Policjant ruchu drogowego z Gdańska podjął dzisiaj nietypową interwencję. Funkcjonariusz na gdańskim odcinku obwodnicy zajął …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *