Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Straż Miejska zapowiada: drogowe porządki na Głównym Mieście w Gdańsku

Straż Miejska zapowiada: drogowe porządki na Głównym Mieście w Gdańsku

Wzmożone kontrole przeprowadzą strażnicy w najbliższych dniach w centrum Gdańska. Kierowcy, którzy dopuszczą się wykroczeń, muszą liczyć się z sankcjami.

Akcja rozpocznie się w czwartkowy poranek 21 lutego i potrwa do wieczora we wtorek 26 lutego. Obejmie swoim zasięgiem obszar pomiędzy ulicami: Podwale Przedmiejskie – Okopowa – Wały Jagiellońskie – Targ Drzewny – Podwale Staromiejskie – Rybackie Pobrzeże – Długie Pobrzeże – Powroźnicza – Kotwiczników.

Główne zadania patroli to: niedopuszczanie do popełniania wykroczeń drogowych oraz podejmowanie interwencji wobec kierowców, którzy łamią przepisy.

Celem działań nie jest jak największa liczba podjętych interwencji lub wypisanych mandatów. Chodzi nam o to, żeby do minimum ograniczyć popełnianie wykroczeń drogowych. By to osiągnąć, zastosujemy wszystkie przewidziane prawem środki – zapowiada zastępca komendanta do spraw operacyjnych Andrzej Czeran.

Fot. SM Gdańsk
Fot. SM Gdańsk

Duża część Głównego Miasta to strefy zamieszkania oraz ograniczonego postoju. Obowiązują w nich szczególne zasady parkowania pojazdów. Informacje na ten temat można znaleźć w przygotowanych przez Straż Miejska w Gdańsku ulotkach. Będą one dostępne we wszystkich uczestniczących w akcji radiowozach.

Fot. SM Gdańsk
Fot. SM Gdańsk
Źródło: Straż Miejska Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Groteskowa kradzież paliwa ze stacji paliw w Bąkowie

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego szukają sprawców kradzieży paliwa. Doszło do niej 17 lutego na stacji ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *