wtorek , 20 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. AK Orski

Sukcesy sopockiego klubu w sportach motorowych w 2018 roku w trzech dyscyplinach

Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski dokonało podsumowania sezonu 2018 w sportach motorowych. Po przeanalizowaniu dokonań klubu oraz osiągnięć reprezentantów Automobilklubu Orski, Prezes Anna Orska – Majewicz ogłosiła owocność dobiegającego końca sezonu. Czwórka reprezentantów sopockiego klubu – Piotr Zaleski, Sebastian Matuszewski, Leszek Orzechowski i Łukasz Kabaciński osiągnęła wyniki godne najwyższego uznania w dziedzinach Historycznych Rajdowych Mistrzostw Polski, drifcie oraz Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Piotr Zaleski w duecie z Jackiem Gruszczyńskim za kierownicą Porsche 911 SC SR, po pasjonujących zmaganiach w cyklu Motul Historyczne Samochodowe Mistrzostwa Polski, wygrał cały cykl zostając Mistrzem Polski 2018 FIA.

Piotr Zaleski w wywiadach szczegółowo opisuje klucz, dzięki któremu dzierży trofeum w dłoniach:

Nie sztuką jest wygrać jeden oes, jeśli potem przegra się cały rajd. Zawsze jechaliśmy równo, przez co też udało się nam wygrać jeden rajd w klasyfikacji generalnej, ale w innych przypadkach zawsze byliśmy w czołówce. Taka mądra, konsekwentna jazda dała nam tytuł mistrzowski.”

Perfekcyjnie przygotowane i wystrojony samochód w połączeniu z profesjonalizmem i charyzmatycznością załogi umożliwiły uzyskanie tak znakomitego rezultatu pomimo trudności w postaci przeciwników i potężniejszych maszyn pozostałych zespołów biorących udział w cyklu mistrzostw.

Sebastian Matuszewski reprezentował barwy Automobilklubu Orski w najszybciej rozwijającej się dziedzinie sportów motorowych – driftingu. Po zaciętym boju, który stoczył  w wielu miejscach Europy z przeciwnikami, dzięki doskonale przygotowanemu Nissanowi 200SX S14 z 1996 roku powtórzył swój historyczny sukces z 2016 roku zdobywając tytuł Mistrza Europy ligi driftingowej King of Europe serii Pro 2 w bieżącym sezonie. Sebastian stanowi obecnie nową nadzieję w motorsporcie, nie tylko dla Sopotu, ale także całego kraju.

Łukasz Kabaciński zdobył tytuł Wicemistrza Polski w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Grupie N za kierownicą Mitsubishi Lancer Evo.

Leszek Orzechowski za kierownicą Seata Ibiza Cupra TDI reprezentując Automobilklub Orski zdobył tytuł II – Wicemistrza Polski w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w  klasie N-2000.

Wszyscy zawodnicy uhonorowani tytułami mistrzowskimi nie kryją radości z własnych osiągnięć i walnie przyczynili się do promocji sportów motorowych na Pomorzu i w Polsce.

Automobilklub Orski wyraża dumę z ich dokonań i ma nadzieję, że uda się powtórzyć takie dokonania w następnych sezonach.

Źródło: Automobilklub Orski

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Policjanci interweniowali w sprawie ciężarówki jadącej autostradą pod prąd

W środę 14 kwietnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego interweniowali na autostradzie A1. Samochód ciężarowy z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *