niedziela , 28 lutego 2021
Slider

Supersamochody dla każdego w ODTJ Autodrom Pomorze

Jazdy supersamochodami w ODTJ Autodrom Pomorze-6244W sobotę 7 lipca, w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy „Autodrom Pomorze” w Pszczółkach, odbyła się impreza na którą czekało wielu miłośników motoryzacji z Trójmiasta i okolic. Firma Devil-Cars przywiozła na Pomorze flotę swoich supersamochodów, którymi każdy zainteresowany mógł odpłatnie przejechać się po torze, zarówno w roli pasażera jak i kierowcy. Chętnych nie brakowało – samochody wyjechały na tor kilkaset razy! 

Ideą tego typu usług jest zrobienie tak zwanego „wymarzonego prezentu”. Sprezentować można go bliskiej osobie, albo po prostu samemu sobie.

W lipcowej edycji, przejechać można się było takimi samochodami jak Aston Martin DB9, Ferrari F430, Lamborghini Gallardo 5.0 oraz LP560-4 Spyder, Subaru Impreza WRX, Porsche 911 Carrera 4S (996 FL), Nissan GT-R, Ford Mustang GT, BMW 335i (e92) oraz zmodyfikowaną odmianą E46.

Najciekawszymi opcjami były jednak jazdy samochodami wyczynowi, zbudowanymi z myślą o jeździe torowej. Był to Ariel Atom, który niestety dość szybko został wycofany, ze względu na uszkodzenie mechaniczne podczas wyjazdu poza tor oraz kilka sztuk austriackiego KTM X-Bow.

Jazdy supersamochodami w ODTJ Autodrom Pomorze-6200

Ten 2-osobowy, niezwykle surowy samochód produkowany jest przez znanego producenta motocykli i wyposażony jest w silnik 2.0 TFSI z palety Audi. Generowana moc, od 240 do ponad 300 KM, gwarantuje doskonałe osiągi z racji niskiej masy własnej – 790 kilogramów. Nie jest to jednak samochód łatwy w prowadzeniu. Napęd trafia w nim na tylne koła za pośrednictwem tradycyjnej, ręcznej, 6-biegowej skrzyni.

Ceny przejazdów zależą od wybranego samochodu, ilości okrążeń i przede wszystkim charakteru jazdy – oraz tego, czy jedzie się w roli kierowcy czy pasażera.

Jazdy supersamochodami w ODTJ Autodrom Pomorze-6230

Dla przykładu jedno okrążnie w roli pasażera w KTM X-Bow to wydatek 99 zł, natomiast jako kierowcy 149 zł.
Przejażdżka (1 okrążenie) na prawym fotelu w Ferrari F430 kosztuje 199 zł, a poprowadzenie auta osobiście – 299 zł. 2 okrążenia za kierownicą to wydatek 499 zł.
Taniej jest w Nissanie GT-R (1 okrążenie za kierownicą 249 zł, jako pasażer 169 zł), albo Porsche 911 Carrera 4S i Fordzie Mustang GT – 1 kółko na Autodrmie Pomorze za kierownicą to koszt 199 zł, dwóch okrążeń 329 zł, a przejażdżka jako pasażer –  kosztuje 129 zł za jedno okrążenie.

Dla wielu uczestników sobotniego wydarzenia, było to spełnienie marzeń. Okazje były różne, od urodzinowych prezentów dla dziecka, po koleżeńskie dowody wdzięczności.

Impreza miała charakter otwarty, co przyciągnęło wielu obserwatorów. Uczestnicy korzystający z jazd w większości zarejestrowali się na nie przez internet. Nie brakowało jednak takich, którzy skusili się na przejażdżkę natchnieni tym, co zobaczyli przybywając na tor Autodrom Pomorze.

Jazdy supersamochodami w ODTJ Autodrom Pomorze-6175

Devil-Cars w tym roku pojawi się w Pszczółkach jeszcze dwa razy. Kolejne dni jazd supersamochodami po torze przewidziane są w piątek 3 sierpnia i w niedzielę 2 września.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Northvolt zbuduje w Gdańsku największą w Europie fabrykę systemów magazynowania energii

Już w 2022 roku w Gdańsku swoją produkcję otworzy nowa fabryka. Razem z zakładem produkcyjnym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *