środa , 10 sierpnia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

SUV Experience z Mercedes-Benz Witman w Krynicy Zdrój

GOPR, czyli Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, to jedna z najbardziej zaufanych instytucji w Polsce. Od 2011 roku górskich ratowników wspiera marka Mercedes-Benz. Co roku przekazuje ona GOPR-owi nowe samochody, które pomagają ratownikom w lokalnych działaniach. Od jesieni 2015 roku służbę w oddziałach GOPR pełnić będzie 8 nowych Mercedesów GLC, które zastąpią modele GLK. Z tej okazji producent samochodów zorganizował wyjątkową imprezę, połączoną z jazdami testowymi SUV’ami z palety Mercedes-Benz. Wraz z dilerem Mercedes-Benz Witman z Gdańska uczestniczyłem w tym wydarzeniu.

Tylko w tym roku ratownicy GOPR wyjechali na ratunek do 1137 osób.

To właśnie dzięki zaangażowaniu GOPR’u w organizację eventu udało się uzyskać pozwolenie na wjazd samochodami w miejsca do tej pory dostępne jedynie dla służb ratowniczych.

Mercedes Witman Krynica -05057

Bazą imprezy był Hotel SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdrój. Obiekt położony tuż obok wyciągu na Jaworzynę Krynicką przez dwa dni gościł 10 lojalnych klientów firmy Witman, którzy zakupili lub wyrazili zainteresowanie zakupem SUV’ów z palety Mercedesa.

Zobacz również: G Experience w Ciekocinku

Mercedes Witman Krynica -04913

Do dyspozycji zaproszonych gości przeznaczone były niemal wszystkie uterenowione modele, które aktualnie znajdują się w ofercie, między innymi: GLA250, GLC220d i 250, GLE350d w wersji SUV i Coupe oraz legendarna Klasa G, w odmianie 350.

Przed ruszeniem w trasę - szkolenie i przedstawienie samochodów
Przed ruszeniem w trasę – szkolenie i przedstawienie samochodów

Zobacz również: Dni Otwarte SUVów w Mercedes-Benz Witman

Organizatorzy, jak zwykle podczas tego typu imprez, przygotowali ciekawą widokowo trasę oraz szereg atrakcji po drodze.

Mercedes Witman Krynica -04957

Mercedes Witman Krynica -04948

Nasza grupa z Gdańska, była pierwszą spoza grona pracowników i współpracowników Mercedes-Benz, która wzięła w niej udział.

Mercedes Witman Krynica -04954Do Krynicy Zdrój przyjechaliśmy w niedzielę wieczorem i już od godziny 22 zaczął padać śnieg. Następnego dnia rano, przed naszym wyruszeniem na trasę ta pogoda mocno pokrzyżowała plany organizatorom.

Zapowiadane, choć niespodziewane w takiej ilości, opady śniegu przysypały planowaną trasę na Jaworzynę Krynicką 15 centymetrową warstwą śniegu. Samochody, pomimo wyposażenia w letnie opony dzielnie brnęły do przodu, chociaż nie obyło się bez cennych wskazówek i ingerencji doświadczonych instruktorów.

Mercedes Witman Krynica -04997

Mercedes Witman Krynica -04968W tych warunkach oczywiście najlepiej radziła sobie Klasa G, ale zaskoczeniem była również terenowa sprawność najmniejszego modelu, czyli GLA. Również nowe w ofercie GLC i GLE pokazały się od dobrej strony i zaskoczyły klientów marki swoją uniwersalnością.

Zobacz również: SUV’y Mercedesa na Autodromie Pomorze

Trasa podzielona była na dwa odcinki – terenowy i szosowy. Ten pierwszy (na Jaworzynę Krynicką 1114 m n.p.m) dawał możliwość kierowcom na zapoznanie się z systemami napędu na 4 koła oraz poznanie (niemałych) możliwości terenowych luksusowych SUV’ów.

Druga część pokazywała jak te samochody sprawują się na drogach asfaltowych. Trasa wiodła z Krynicy Zdrój, przez Muszynę, wzdłuż rzeki Poprad i w okolicy granicy ze Słowacją, do Piwnicznej Zdrój, gdzie na uczestników imprezy czekał lunch.

W drodze powrotnej zostaliśmy zaproszeni do rywalizacji między sobą… na strzelnicy. Najlepszy okazał się Dominik Łoś, który uzyskał najwięcej punktów w 3 kategoriach strzeleckich.

Mercedes Witman Krynica -05030

Mercedes Witman Krynica -05040

Ostatnim punktem w drodze do Hotelu była wycieczka kolejką linową na szczyt Jaworzyny Krynickiej i jej „awaria” w drodze powrotnej na dół.

To pozwoliło na zaprezentowanie możliwości i przeżycie przygody podczas ewakuacji przeprowadzonej przez GOPR. Zwieńczeniem intensywnego dnia była wspólna kolacja przy akompaniamencie góralskiej orkiestry.

Imprezy organizowane dla klientów salonów samochodowych stają się coraz bardziej wyszukane i oryginalne. Sprzedaż nowych samochodów jednak coraz częściej, także za sprawą nieautoryzowanych salonów oferujących różne marki, musi oferować coś więcej, niż sam produkt w postaci samochodu. Dlatego też bardzo często organizowane są takie właśnie eventy, które podtrzymują więź klienta z marką oraz dilerem.

Zobacz również: Fabryka Marzeń z Mercedes-Benz

Mercedes Witman Krynica -05002

Mercedes Witman Krynica -05013

Mercedes Witman Krynica -05095

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowo – nowe, elektryczne Renault Megane e-Tech w Renault Zdunek

Długo wyczekiwana nowość spod znaku Renault – nowe wcielenie popularnego kompaktowego Megane, dotarło do Trójmiasta. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.