czwartek , 13 czerwca 2024
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Motor Centrum

Świeć Przykładem Nocą 2017 – kolejna edycja akcji Motor Centrum Gdańsk

Już w najbliższy piątek, 29 września, spod Motor Centrum wystartuje odblaskowa parada pod hasłem „Świeć Przykładem Nocą z Motor Centrum”. Inicjatywa podjęta po raz trzeci przez trójmiejskiego dealera, we współpracy z Fundacją Jednym Śladem oraz trójmiejską grupą motocyklową Motopozytywni ma na celu zachęcenie użytkowników jednośladów do korzystania w trakcie jazdy z elementów odblaskowych. Kluczowym punktem akcji jest przejazd motocyklistów ubranych w elementy odblaskowe ulicami Gdańska, a jedynym warunkiem aby wziąć udział w paradzie, jest posiadanie takiego elementu.

Idąc za przykładem Fundacji Jednym Śladem i jej działań w Warszawie, zdecydowaliśmy się trzeci raz podjąć działanie mające na celu zwrócenie uwagi na konieczność korzystania z odblasków. Ta akcja to nie tylko zwrócenie uwagi motocyklistów na zagrożenia, wynikające z ich słabej widoczności na drogach. Chcemy również kształtować dobre nawyki, oparte o zdrowy rozsądek” – Agnieszka Grygorowicz, Specjalista ds. Marketingu.

mat. prasowe
mat. prasowe

Stałym punktem wydarzenia stały się również szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadzone są przez członków grupy Motopozytywni. Bezpośrednio przed przejazdem można na specjalnych fantomach przećwiczyć podstawowe czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Podczas całego eventu kładziemy nacisk nie tylko na fakt, że bycie dobrze widocznym dla innych użytkowników dróg może zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku drogowego, a co za tym idzie uchronić nasze zdrowie, a czasem nawet życie. Ważnym elementem jest również umiejętność zachowania się w momencie, kiedy stajemy się świadkiem takiego zdarzenia. Stąd nasza  współpraca z Motopozytywnymi. Każdego, kto chciałby odbyć szkolenie, zapraszamy na dwie godziny przed startem przejazdu. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności  z zakresu niesienia pierwszej pomocy pod okiem aktualnych Mistrzów Pomorza w Ratownictwie Ochotniczych Jednostek Ratowniczych. Dodatkowo na pierwszych osiemdziesiąt osób, które odbędą szkolenie, czekać będą profesjonalne, motocyklowe kamizelki odblaskowe” –  Agnieszka Grygorowicz, Specjalista ds. Marketingu.

Cała akcja porusza ważne tematy, ale Motor Centrum nie zapomniało, że motocykliści to również ludzie, którzy wspólnie lubią dobrze się bawić. Dlatego na ten wieczór gdański dealer dla wszystkich, którzy odwiedzą jego siedzibę, przygotował małe bonusy. Pierwszym jest koncert zespołu MECHANISM, jednej z najbardziej utalentowanych trójmiejskich grup, grających utwory z pogranicza rocka i progresywnego metalu. Drugim jest odbywający się corocznie w salonie Harley-Davidson® Gdańsk Open House, czyli premiera nowych modeli tej marki na 2018 rok.

Fot. Motor Centrum
Fot. Motor Centrum

W tym roku jest to wyjątkowa premiera, ponieważ Harley zaserwował wszystkim miłośnikom motocykli z Milwaukee prawdziwą wizualną i techniczną rewolucję. Osiem nowych modeli z rodziny Softail®, silniki Milwaukee-Eight® po raz pierwszy zastosowane w zeszłym roku w modelach Touring, całkowicie przeprojektowane zawieszenie przednie i tylne oraz nowo zaprojektowana lżejsza i sztywniejsza rama, która odchudziła konstrukcje o dobrych kilkanaście kilogramów pozwala przypuszczać, że amerykańska marka modelami 2018 będzie próbowała podbić serca nowych klientów. Trzeba osobiście tego doświadczyć, aby uwierzyć, więc zapraszamy do salonu Harley-Davidson® Gdańsk na jazdy próbne” – Agnieszka Grygorowicz, Specjalista ds. Marketingu.

Dwie poprzednie edycje imprezy spotkały się z pozytywnym oddźwiękiem w środowisku posiadaczy jednośladów i zgromadziły każdorazowo ok. 400 uczestników. W tym roku organizator liczy na podobną frekwencję.

Ogromnie nas cieszy, że motocykliści tak chętnie i w takiej ilości zaznaczyli swoją obecność podczas dwóch poprzednich edycji Świeć Przykładem Nocą. Mamy nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w równie licznym gronie, dlatego jeszcze raz zapraszamy wszystkich w piątek, 29 września na Miałki Szlak 4/8. Startujemy od godziny 18:00” – Agnieszka Grygorowicz, Specjalista ds. Marketingu.

Plan imprezy:

18:00 – Start imprezy. Szkolenia z pierwszej pomocy przed medycznej. Premiera nowych modeli Harley-Davidson® 2018.

19:00 – Koncert zespołu MECHANISM

20:15 – Formowanie kolumny przejazdowej

20:30 – START przejazdu

21:35 – Powrót kolumny pod salon Harley-Davidson® Gdańsk

21:40 – Koncert zespołu MECHANISM.

Trasa przejazdu ulicami:

Opłotki, Elbląska, Podwale Przedmiejskie, Węzeł Hucisko, Wały Jagiellońskie, Błędnik, Aleja Zwycięstwa, Aleja Grunwaldzka, Miszewskiego, Wyspiańskiego, Aleja Legionów, Aleja Rzeczpospolitej, Aleja Jana Pawła II, Czarny Dwór, Droga Zielona, Tunel pod Martwą Wisłą, Trasa Sucharskiego, Elbląska, Miałki Szlak.

Źródło: Motor Centrum

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kierująca BMW Serii 7 w Redzie rozbiła je o ścianę podziemnego garażu

W halach garażowych często dochodzi do drobnych kolizji – otarć czy stuknięć. Ale groźnie wyglądająca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *