Slider
Slider

Święta na Pomorzu – bilans drogowy

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy z rodziną przy świątecznym stole. Dla policjantów jest to czas wzmożonej pracy. Od 24 do 27 grudnia na pomorskich drogach doszło do 18 wypadków, w których 27 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 38 nietrzeźwych kierujących.

Okres świąteczny to dla policjantów ruchu drogowego czas szczególnie intensywnej pracy. Pomorska Policja przez cztery dni prowadziła akcję „Bezpieczny Weekend”.

W ramach działań kontrolowano trzeźwość kierujących, prędkość, jak również stosowanie pasów bezpieczeństwa. Nie zapomniano także o pieszych, którzy mają obowiązek używania elementów odblaskowych poruszając się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

W odniesieniu do 2014 roku, tegoroczny okres świąteczny był zdecydowanie bardziej bezpieczny pod względem zdarzeń drogowych. W całym województwie nie było żadnego wypadku śmiertelnego. Od czwartku do poniedziałkowego poranka doszło do 18 wypadków drogowych, to o 1/3 mniej niż w ubiegłym roku. Mniej było także osób rannych.

Przed nami Sylwester i Nowy Rok. W dalszym ciągu apelujemy o rozwagę na drodze. Przypominamy także pieszym o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Poważne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta na w. Gdynia Wielki Kack

W związku z budową drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej i rozbudową węzła Gdynia Wielki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *