MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. StefanickiTeam (FB)

Świetny występ gdyńskiego kierowcy podczas wyścigów European Hill Climb Championship

Fot. StefanickiTeam (FB)
Fot. StefanickiTeam (FB)

Reprezentujący gdyński Automobilklub Morski kierowca Paweł Szołek Stefanicki okazał się najszybszy w grupie A podczas wyścigów górskich European Hill Climb Championship, które odbyły się w miniony weekend w Limanowej. W swoich piekielnie szybkich maszynach rywalizowali na trasie liczącej 5493 metrów i różnicy wysokości od startu do mety 302 metrów. 

7 eliminacja Mistrzostw Europy EHCC Limanowa była jednocześnie 5 i 6 eliminacją Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zespół reprezentanta Automobilklubu Morskiego z Gdyni już na sobotnich treningach pokazał że będzie liczył się w walce grupy A czyli samochodów przerobionych z ograniczeniami homologacyjnymi.

To był wspaniały weekend , piękna walka z wymagającymi konkurentami i jazda na limicie co można zobaczyć ze środka auta. Piękna trasa, super organizacyjnie przeprowadzone zawody i niezapomniana atmosfera stworzona przez tysiące kibiców.

W sobotę nie poszło jednak wszystko po naszej myśli ale zajeliśmy dobre drugie miejsce w mistrzostwach Polski . Niedziela jednak należała do nas i wygralismy naszą krajową oraz europejską rywalizację A2000 i co najważniejsze klasyfikację generalną grupy A. Przełamaliśmy pecha nękającego nas od początku sezonu i mogliśmy cieszyć się czystą rywalizacją sportową. 

Jazda na trasie Limanowa była niezwykle wymagająca w związku ze zmienną przyczepnościa nawierzchni. Wysokie bariery otaczające trasę ograniczały widoczność sprawiając ze większość zakrętów była ślepa, używając żargonu sportowego. Wjeżdzanie ze sporymi prędkościami w niewidoczne łuki wąskiej drogi podnośiło adrenalinę i wymagało sporej koncentracji. 

Co ciekawe startowalem na oponach rajdowych ktore są wolniejsze od wyścigowych, jednak bardziej przewidywalne dzieki słabszej przyczepności do nawierzchni. Musiałem jechać sporo szybciej od rywali aby wygrać.

Jestem niezmiernie szczęśliwy z dobrze wykonanej pracy przed zawodami oraz wygranej która była nam potrzebna – podsumował Paweł “Szołek” Stefanicki.

Na swoim oficjalnym profilu Facebook’owym kierowca podziękował również swoim sponsorom oraz kibicom:

Chciałbym podziękować moim sponsorom: firmie ELPIGAZ, Honda Auto Gdańsk, Drywa Serwis, Grupa Zdunek, CNF, Konsal, Rallyshop, Tune-Up, Novelty, Woj-Dar, mechanikom, a w szczególności tym którzy przyjechali z nad morza kibicować nam na trasie.

Zawody rozgrywane w Limanowej były 7. eliminacją Mistrzostw Europy EHCC i jednocześnie 5. i 6. eliminacją Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ostatni etap prac na moście wantowym w Gdańsku. W sobotę zawężenie jezdni

Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym im. Jana Pawła II w ciągu ul. Sucharskiego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *