344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Jeep Euro-Car

System hybrydowy w Jeep’ie – 4xe. Jak on działa?

Fot. Jeep Euro-Car

Wymogi UE co do norm spalin są coraz surowsze. Każda marka musi spełnić kolejno wprowadzane ograniczenia. W marce Jeep też muszą być wprowadzone rozwiązania, które pomogą jej je spełniać. Właśnie z tego powodu debiutuje technologia 4xe Plug-In-Hybrid. Jest to nic innego jak elektryfikacja pozwalająca na terenową jazdę. Dzięki temu wymogi zostają spełnione, a co najważniejsze właściwości terenowe pozostają na wysokim poziomie.

Nowy Jeep 4xe Plug-In Hybrid standardowo wyposażony jest w kabel do ładowania, który umożliwia pełne naładowanie akumulatora za pomocą zwykłego gniazdka. Czas ładowania od zera do pełnego naładowania to mniej niż 4 godziny. Nowy easyWallbox to inteligentna i intuicyjna ładowarka, którą można zamontować w swoim domu. Dostosowuje ona moc ładowania tak, aby nie przeciążyć sieci. W celu zoptymalizowania procesu ładowania zapisuje i wykorzystuje dane z poprzednich cyklów.

Technologia na pokładzie 4xe Plug-In Hybrid obejmuje najnowsze rozwiązania łączności dostępne w usługach Uconnect. Umożliwiają one obsługę pojazdu i zarządzanie jego ładowaniem w prosty i intuicyjny sposób, bezpośrednio ze smartfona przez aplikację mobilną My Uconnect. Dzięki interaktywnej nawigacji możemy znaleźć najbliższe dostępne stacje ładowania i informacje o gniazdkach, godzinach pracy i dostępności. Aplikacja pozwala również na zaplanowanie i wybór poboru mocy również z poziomu telefonu.

Nowy Jeep 4xe Plug-In Hybrid wyposażony jest w układ napędowy składający się z silnika benzynowego, który napędza przednie koła oraz z silnika eklektycznego, który napędza koła tylne. Wspomniany silnik elektryczny zasilany jest przez akumulator o mocy 11.4 kW. Wybierając całkowicie elektryczny tryb jazdy przejedziemy dystans 50 km. Jest to idealny zasięg do jazdy po mieście.

Obecnie napęd ten zamówić można w najmniejszych modelach Renegade oraz Compass. Wkrótce pojawi się on też w legendarnym Wranglerze! Tam, napęd zostanie inaczej rozwiązany, co przybliżymy gdy samochód pojawi się w Trójmieście.

Nowa technologia na pokładzie 4xe Plug-In Hybrid posiada standardową 8-letnią gwarancję na akumulator, najlepszą w swojej kategorii. Istnieje też opcja przedłużenia gwarancji o kolejne 3 lata.

Cykl artykułów przybliżających technologię i ofertę Jeep, powstaje we współpracy z dealerem Jeep Euro-Car z Gdyni.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – Toyota Corolla TS Kombi w kolorze Super Green z dachem Night Sky Black

Toyoty rzadko goszczą w naszym cyklu “kolor ma znaczenie”. Jednak barwa Super Green with Night …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *