środa , 20 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Szkoła auto-kosmetyki w Car Stuff

Auto kosmetyka, detailing soft99 - szkolenie w Car Stuff-0981Wiosna to doskonały moment na staranne umycie naszych samochodów po zimie i zafundowanie im zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Większość właścicieli samochodów udaje się z tym do myjni, albo profesjonalnych studiów auto-detailingowych. Jednak prawdziwi miłośnicy motoryzacji uwielbiają sami wykonywać niektóre czynności przy swoich samochodach. To właśnie dla nich sklep motoryzacyjny Car Stuff zorganizował w sobotnie popołudnie szkolenie i zarazem prezentację produktów firmy kosmetycznej Soft99. 

Mycie, czyszczenie, osuszanie, woskowanie i wykończenie. Tak w ogromnym skrócie wygląda profesjonalne zadbanie o samochód, jakie możemy wykonać we własnym zakresie.

Auto kosmetyka, detailing soft99 - szkolenie w Car Stuff-0935

Każdy z tych etapów wymaga jednak odpowiednich środków i wiedzy, jak się nimi posługiwać. Podczas szkolenia, uczestnicy zapoznali się – także w praktyce – z działaniami poszczególnych z nich.

Podstawą jest oczywiście szampon do mycia karoserii lub roztwór piany aktywnej. Ten element jest szczególnie istotny w przypadku samochodów na których znajdują się już jakieś powłoki zabezpieczające. Niektóre z szamponów i pian oferowanych w sprzedaży są tak „agresywne chemicznie”, że potrafią zniszczyć wcześniej nałożoną warstwę wosku, a nawet powłokę ceramiczną lub kwarcową. Szczególną uwagę warto zwrócić na popularne myjnie bezdotykowe, w których stosowana jest bardzo mocna chemia (aby osiągnąć jak najlepszy efekt czyszczenia karoserii z zanieczyszczeń), Niestety wraz z brudem rozpuszcza one także wcześniej położone na lakierze zabezpieczenia.

Auto kosmetyka, detailing soft99 - szkolenie w Car Stuff-0960

Dobrej jakości szampon o naturalnym pH nie wpływa negatywnie na związane z lakierem powłoki, ale równocześnie równie skutecznie rozpuszcza przyklejone do niego zanieczyszczenia (np. odchody ptaków). Ważne jest, aby miał on neutralne pH – zapobiegnie się dzięki temu niechcianym zaciekom.

Auto kosmetyka, detailing soft99 - szkolenie w Car Stuff-0947Przygotowanie powierzchni do woskowania auta jest bardzo ważną częścią całej procedury, ponieważ jeżeli dokładnie tego nie zrobimy – nałożymy wosk na niechciane zanieczyszczenia. I tutaj wkracza tzw. „glinkowanie”, czyli mówiąc w skrócie zdejmowanie, specjalną glinką w formie plasteliny, niechcianych pozostałości, które nie zostały usunięte podczas mycia – instruuje Piotr Spieglanin, współwłaściciel Car Stuff. Już po pierwszym elemencie karoserii dostrzegamy różnicę. Po zakończeniu glinkowania i odtłuszczeniu powierzchni, można rozpocząć woskowanie. W tym celu mamy całą paletę produktów – od wyciągających głębię koloru, niwelujące drobne zarysowania czy też kropelkujące wodę. Trwałość wosków jest różna i waha się od miesiąca do nawet 12 miesięcy. Mogą one być chemiczne jak i naturalne. Wybór jest bardzo duży i chętnie doradzimy naszym klientom co wybrać podczas wizyty w naszych sklepach. 

Jeszcze inną linią kosmetyków są preparaty, które mają właśnie usunąć dotychczas stosowane „ochraniacze”. Dotyczyć to może zarówno preparatów do lakieru jak i szyb (tzw. niewidzialna wycieraczka). Odpowiednia chemia dedykowana jest także oponom, zewnętrznym elementom gumowym oraz wnętrzu.

Auto kosmetyka, detailing soft99 - szkolenie w Car Stuff-0977

Tego typu szkolenia jakie udało nam się zorganizować, są skierowane nie tylko do myjni samochodowych czy detailerów ale również dla miłośników motoryzacji, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na ten temat. Było to pierwsze tego typu szkolenie organizowane przez firmę z kosmetykami samochodowymi Soft99 ale nie ostatnie – zapewnia Piotr Spieglanin, współwłaściciel Car Stuff.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Czy można zmienić numer VIN?

Zmiana numeru VIN jest możliwa, ale tylko w niektórych przypadkach. Jak przebiega i z jakimi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *