BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Szukasz przyczepy kempingowej? Sprawdź, czym należy się kierować przy jej wyborze

Przyczepy kempingowe to coraz częstszy widok na naszych drogach. Mnóstwo osób przekonało się do karawaningu i po kilku wyjazdach z wypożyczoną przyczepą teraz chce spełnić marzenie o posiadaniu jej na własność. Wybór przyczep jest bardzo duży, podobnie jak rozpiętość cenowa. W naszym artykule podpowiadamy, czym należy się kierować przy wyborze swojej pierwszej przyczepy kempingowej.

Wielkość przyczepy

Podstawowym kryterium wyboru przyczepy kempingowej jest oczywiście jej wielkość, a tym samym powierzchnia mieszkalna. Przyczepa musi być dopasowana do realnych potrzeb jej właścicieli. Decydując się na zakup nowej przyczepy nie warto iść na przesadne kompromisy. Przykładowo: jeśli jesteście czteroosobową rodziną, to szukajcie przyczepy z czterema pełnoprawnymi miejscami do spania (rodzinom z dziećmi szczególnie polecamy przyczepy z łóżkiem piętrowym).

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na ilość miejsca do przechowywania, czyli szafki, schowki i bakistę. Zaznaczamy przy tym, że wielkość przyczepy ma bezpośrednie przełożenie na jej DMC. Koniecznie więc zajrzyj do dowodu rejestracyjnego samochodu (pozycja O.1) i sprawdź, jakie jest maksymalne dopuszczalne DMC holowanej przyczepy.

Uwaga!

Może się okazać, że podpinając największą możliwą przyczepę do haka samochodu, przekroczysz limit 3,5 tony DMC dla zestawu. W takiej sytuacji nie wystarczy posiadanie standardowego prawa jazdy kat. B – konieczne będzie rozszerzenie uprawnień o kat. E.

Układ wnętrza

Przyczepa kempingowa musi być funkcjonalna, co każdy może interpretować na własny sposób. Użyteczność przyczepy zależy od tego, czy rzeczywiście spełnia ona oczekiwania właścicieli, a na to największy wpływ ma układ wnętrza.

Przykładowo: jeśli preferujecie uprawianie karawaningu na nowoczesnych, świetnie wyposażonych, cztero- i pięciogwiazdkowych kempingach, to niekoniecznie potrzebujecie dużej łazienki z osobnym prysznicem (możecie korzystać z komfortowych sanitariatów na kempingu). Zamiast tego lepiej poszukać przyczepy z większym aneksem kuchennym czy dodatkowym miejscem do spania.

Analizując układ wnętrza przyczepy zwróćcie również uwagę na kwestie praktyczne. Jeśli np. podróżujecie z małymi dziećmi, które wcześniej kładą się spać, to warto poszukać przyczepy z oddzielną częścią sypialnianą dla najmłodszych – wówczas wieczorem wciąż będziecie mogli korzystać z kuchni, jadalni, saloniku etc. bez obaw o obudzenie dzieci.

Marka producenta

Każdy, kto choć pobieżnie interesuje się karawaningiem, kojarzy takie marki, jak Hymer, Buerstner, Eriba, Knaus, Fendt czy Adria. Są to znani, czołowi producenci pojazdów kempingowych, których jakości można zaufać.

Nie jest natomiast tajemnicą, że – jak w każdej innej branży – są producenci z nieco wyższej półki. Do tej grupy zaliczymy na pewno markę Eriba (z grupy Erwin Hymer Group) oraz Buerstner. Szczególną uwagę warto zwrócić na przyczepy tego drugiego producenta, które poza bardzo dobrą jakością wykonania wyróżniają się również atrakcyjną ceną.

Z ofertą przyczep kempingowych Buerstner możesz się zapoznać na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl/buerstner/przyczepy-campingowe/.

Gdzie warto kupić przyczepę kempingową?

Rosnąca popularność karawaningu sprawiła, że w Polsce powstaje coraz więcej salonów sprzedaży przyczep i kamperów. Oczywiście dochodzi do tego mnóstwo ofert prywatnych sprzedawców, które znajdziemy na popularnych portalach ogłoszeniowych.

Nasza rada? Przyczepę kempingową najlepiej jest kupić w specjalistycznym salonie karawaningowym. Wynika to z faktu, iż na miejscu możesz nie tylko porównać wiele modeli przyczep, przymierzyć się do nich i ocenić ich funkcjonalność, ale także skorzystać z fachowego doradztwa ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Jednym z najczęściej polecanych i najlepiej ocenianych salonów jest HYMER Poznań w Sadach koło Wrocławia, autoryzowany dealer marek Hymer i Buerstner, czyli czołowych producentów przyczep kempingowych. Po szczegóły zajrzyj na stronę internetową hymerpoznan.pl.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Działasz w mechanice samochodowej? Te narzędzia do warsztatu to absolutny must-have!

W Polsce funkcjonuje około 220 000 warsztatów samochodowych. Wiele osób posiadających wiedzę i fach w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *