niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
mat. prasowe

Tego dnia ryk silników zabrzmi w słusznej sprawie!

Już 2 kwietnia na Pomorzu zakwitną Pola Nadziei. Po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Mieszkańcy Pucka, Gdyni, Sopotu i Gdańska będą mogli pokazać solidarność z osobami u kresu życia. Ulice zapełnią się wolontariuszami w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów, będą wręczać żonkile.

Pola Nadziei na Pomorzu pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

mat. prasowe
mat. prasowe

Pas nadmorski, łączący miasta ośrodków-organizatorów, stanie się trasą Sztafety Nadziei. Z Pucka o godz. 9:30 wyjadą motocykliści, z Gdyni o 10:30 wystartują biegacze, by w Sopocie o 11:45 zmienili ich rolkarze, którzy dotrą aż do Brzeźna, a następnie do Gdańska. Z Brzeźna o 12:30 wyruszy także parada „żonkilowych” samochodów, by dołączyć do czekających na skrzyżowaniu przy baszcie Jacek (ul. Podwale Staromiejskie i Podmłyńska) uczestników parady, która tradycyjnie zakończy się pod fontanną Neptuna.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zmotoryzowanych, motocyklistów i właścicieli aut, którzy chcieliby wziąć udział w sztafecie! Jej znakiem rozpoznawczym będą żonkilowe motywy i kolor żółty. Zachęcamy również do samodzielnego przyozdobienia samochodów i motorów, tak aby ten przejazd zapadł nam wszystkim w pamięci.

Sztafetę zaczną motocykle sprzed Hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku, na ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12, i dotrą do skweru Kościuszki w Gdyni, gdzie rozpocznie się jej część biegowa.

W Gdańsku część zmotoryzowana wystartuje z parkingu w Brzeźnie. Ruchem przy wyjeździe będzie kierowała policja. Dalsze etapy sztafety odbędą się bez wyłączenia ruchu drogowego, z uwzględnieniem płynności ruchu innych uczestników drogi. Trasa przejazdu będzie przebiegać ulicami: al. Jana Pawła II – al. Rzeczypospolitej – al. Legionów – ul. Wyspiańskiego – ul. Miszewskiego – al. Grunwaldzka – al. Zwycięstwa – Błędnik – ul. Wały Piastowskie – ul. Łagiewniki – ul. Stolarska – ul. Igielnicka, z przystankiem na powitanie pozostałych uczestników parady przy Podwalu Staromiejskim, niedaleko baszty Jacek. Następnie pokieruje się przez Targ Drzewny na Targ Węglowy, gdzie dla „żonkilowych” maszyn zaplanowano punkt postojowy.

Wszystkich kierowców i pasażerów sztafety zapraszamy do udziału w dalszej części parady, aż pod fontannę Neptuna, gdzie zostanie wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Szczegółowy plan trasy będzie dostępny wkrótce m.in. na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl 

Celem akcji jest nie tylko zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, ale także zwrócenie uwagi na samą ideę opieki hospicyjnej. Słowo hospicjum wywodzi się od łacińskich słów hospes – „gość” i hospitium – „gościna”. Otwórzmy nasze serca i ugośćmy w nich tego dnia hospicyjnych podopiecznych.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *