Slider
Slider

[Test] Niewidzialna wycieraczka od Auto-Land – sprawdzamy czy działa

niewidzialna_wycieraczka_2016.prop_385x600.fef4c90e25Preparat o nazwie „niewidzialna wycieraczka” dystrybuowany w Polsce pod marką AutoLand to alternatywa dla markowych produktów tego typu. Sprawdziliśmy czy dostępny w marketach i na stacjach benzynowych w cenie około 20-23 zł specyfik może dawać podobny rezultat jak uznany kosmetyk za 2-3 krotność tej ceny. 

Niewidzialna wycieraczka jest preparatem, który tworzy na zewnętrznej stronie szyby, powłokę hydrofobową, która „odpycha”” wodę i tym samym umożliwia łatwiejsze usunięcie jej z szyby, przy wykorzystaniu pędu powietrza opływającego karoserię w czasie jazdy.

Dzięki swoim właściwościom, przy jeździe z prędkością od około 70 km/h nie potrzebne staje się używanie tradycyjnych wycieraczek. Ponadto, tworząc „śliską” warstwę na szybie, utrudnia on osiadanie zanieczyszczeń na szklanej powierzchni. Skutek zastosowania preparatu na szybie, jest zbliżony do tego, jaki uzyskuje się dzięki woskowi na karoserii.

Nasz test potwierdził stosunkowo dobrą skuteczność działania preparatu.

Należy nanieść go na wyczyszczoną szybę, rozprowadzić, a następnie wypolerować celem usunięcia smug. Poza oczywistym zastosowaniem na przedniej, czołowej szybie, warto nanieść go również na szyby boczne oraz tylną, lusterka zewnętrzne, a także ewentualny szyberdach.
Pojemność 300 ml umożliwia wielokrotną aplikację na wszystkie szyby w przeciętnym samochodzie.

Zimą, preparat ułatwia również pozbycie się oszronienia i lodu z powierzchni szyb.

Nasza ocena: 
Skuteczność: 4.5/5
Łatwość użycia: 4/5
Cena: 4/5
Dostępność: 3/5

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Motocykl na początek – od czego zacząć przygodę z jednośladem?

Zakup pierwszego motocykla to ważne wydarzenie w życiu każdego fana jednośladów. Po latach wzbudza sentyment …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *