BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

To już koniec Infiniti w Gdańsku. Marka wycofuje się całkowicie z Europy

Ekskluzywna japońska marka Infiniti, choć całkiem niedawno zadebiutowała w Trójmieście, kończy już działalność w całej Europie. Z dniem 31 marca 2020 roku, Centra Infiniti w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą ostatnie samochody klientom. Ale nie żegnamy się – zastrzega Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP – jeszcze przez tydzień zapraszamy na wyjątkową wyprzedaż, a jednocześnie potwierdzamy utrzymanie na wiele lat pełnej opieki serwisowej.

Infiniti miało swoją premierę w Polsce w listopadzie 2008 roku. Warszawski salon marki przez lata był dealerstwem o największej sprzedaży Infiniti w Europie. Polskie przedstawicielstwo osiągało jedne z najwyższych na rynkach europejskich udziałów Infiniti w segmencie premium (nawet 1,24%), a w ciągu ponad jedenastu lat działalności sprzedało ponad 4 400 samochodów ze znakiem nieskończoności na masce.

W Gdańsku marka uruchomiła swój salon w październiku 2017 roku. Wcześniej, przez kilka miesięcy funkcjonował salon tymczasowy.

Z końcem marca tego roku, Infiniti całkowicie opuści Europę i zaprzestanie sprzedaży nowych samochodów na naszym kontynencie. Dlaczego tak się stało? Przede wszystkim ze względu na restrykcyjne normy emisji spalin, które wprowadza Unia Europejska. Infiniti nie ma w ofercie samochodów małolitrażowych, o niskiej emisji CO², tym samym naraża się na wysokie kary finansowe. W tej sytuacji bardziej rentowne okazało się wycofanie z Europy i skupienie na tych rynkach, gdzie samochody te mogę być oferowane bez narażania się na restrykcje finansowe. Marka wciąż będzie funkcjonować na najważniejszym dla siebie rynku czyli w Stanach Zjednoczonych. Ponadto w Azji, Rosji i krajach na wschód od naszej granicy – czyli w państwach o mniej surowych normach emisji spalin.

Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym klientom i partnerom – osobom, które w ciągu ponad jedenastu lat, kiedy mieliśmy zaszczyt reprezentować markę w Polsce, doceniły wyjątkowość samochodów wcześniej znanych w Europie tylko w wąskim gronie koneserów motoryzacji. Dziękuję w imieniu nas wszystkich za każde wspaniałe spotkanie – mówi Grzegorz Szczypior.

Prezes Grupy IP zapewnia jednocześnie o utrzymaniu pełnej i niezawodnej obsługi posprzedażnej wszystkich Infiniti.

Dla użytkowników nic się nie zmienia – opieka serwisowa marki będzie prowadzona we wszystkich lokalizacjach, w których dotąd funkcjonowały Centra Infiniti. Szczegółowe informacje będą umieszczane na stronie centruminfiniti.pl.

Od 1 kwietnia obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną marki, Grupa IP będzie realizować wespół z największym dealerem w Polsce – wielooddziałową Grupą PGD. Formalnie IP będzie dalej prowadziło serwisy w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, a Grupa PGD otrzyma autoryzacje na kontynuowanie działalności serwisowej Infiniti w Sosnowcu, Krakowie i Poznaniu.  W tym miejscu warto przypomnieć, że to właśnie Grupa PGD zainicjowała w 2008 roku obecność Infiniti w Polsce, i z niej wyrosła Grupa IP.

W ostatnich dniach funkcjonowania salonów Infiniti w Polsce, przedstawiciel kusi wysokimi rabatami. Dostępne są jeszcze ostatnie egzemplarze trzech modeli. Jest to kompaktowe Q30, sportowy sedan Q50 i siedmiomiejscowy SUV QX60. Zainteresowani klienci mogą liczyć nawet na 30% upusty.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Walder buduje nowy salon Toyota Professional w Gdańsku

Dealer Toyota Walder jest na ukończeniu swojej najnowszej budowy – będzie nią nowy salon Toyota …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *