BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Toyota Carter

Toyota Carter Gdańsk, hybrydy i klaster

Toyota Carter Gdańsk to nie tylko najstarszy dealer Toyoty w Polsce, ale także firma, która najdłużej – bo już od 15 lat – zajmuje się na Wybrzeżu upowszechnianiem ekologicznych pojazdów o napędzie hybrydowym.

Od wielu lat staramy się uwrażliwić nie tylko naszych klientów, ale całe trójmiejskie środowisko, na szeroko pojętą ekologię w motoryzacji. Dwa lata temu namówiliśmy samorządy i pomorski urząd marszałkowski do współtworzenia, wzorem innych województw, systemu ulg dla właścicieli samochodów z ekologicznymi źródłami napędu. W nowej strategii unijnej przyszedł czas na realizację kolejnych inicjatyw, mających na celu upowszechnianie technologii hybrydowej, będącej wizytówką Toyoty. W takim przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć firmy Carter. W ten sposób najpierw wstąpiliśmy do inteligentnej specjalizacji Mobilność Elektryczna, a w ubiegłym tygodniu staliśmy się członkiem jednego z najważniejszych pomorskich klastrów – Logistyczno – Transportowego Północ -Południe – mówi Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk.

Klaster Logistyczno Transportowy Północ – Południe, skupia kilkadziesiąt podmiotów skupionych wokół zagadnień transportu i spedycji, które zamierzają intensywniej i bardziej ekologicznie działać na strategicznej dla Wybrzeża i Polski osi transportowej Bałtyk – Adriatyk – mówi koordynator klastra Marek Świeczkowski. – Powołanie klastera log trans pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego, miało za zadanie stworzyć system organizacyjny, spełniający strategiczne założenia nowej perspektywy UE. W tym pozyskiwanie środków, również z Regionalnego Programu Operacyjnego na innowacyjną gospodarkę, w tym właśnie motoryzację i ekologię.

Źródło: Toyota Carter

 

 

 

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

W Gdańsku rozpoczął działalność nowy dealer AutoDiscover – w ofercie auta zza Oceanu

W Gdańsku – Oliwie, pod adresem Aleja Grunwaldzka 355, rozpoczął działalność nowy salon samochodowy. Należy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *