niedziela , 24 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Toyota Carter Gdańsk walczy o miejsca parkingowe dla aut elektrycznych i hybryd

Toyota Carter Gdańsk wypracowała realne miejsca do parkowania dla samochodów elektrycznych i hybryd Plug in także w Gdańsku! Toyota Carter Gdańsk od pięciu lat intensywnie zabiega o stworzenie – wzorem innych europejskich miast – zachęt dla osób, które zamiast konwencjonalnego napędu, zdecydują się na zakup samochodu elektrycznego lub hybrydowego.

W 2013 roku Carter współorganizował, wraz ze Związkiem Pracodawców Pomorza oraz firmami Serwis Haller i Automobil Wejherowo, konferencję – Trendy rozwoju napędów alternatywnych – wyzwania dla aglomeracji Trójmiasta – której wypadkową były uchwały miasta Sopotu i miasta Gdańska, tworzące ułatwienia w parkowaniu dla właścicieli pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym.

Zobacz również: Test Toyoty Prius

O ile w Sopocie sprawa stała się prosta. Każdy mieszkaniec – posiadacz hybrydy lub samochodu elektrycznego dostaje w ZDiZ, identyfikator umożlwiający ulgowe przebywanie w strefie płatnego parkowania, o tyle w Gdańsku niejasne zapisy uchwały sprawiały, że była ona w praktyce martwa. Postanowiliśmy to zmienić. 17 marca napisaliśmy w tej sprawie pismo do Prezydenta Pawła Adamowicza, które ostatecznie trafiło na biurko Wiceprezydenta Piotra Grzelaka, który z dużą przychylnością i szybko zajął się sprawą.

Maja Lesińska, Toyota Carter Gdańsk

W efekcie tych działań uwzględnione zostały postulaty Toyota Carter Gdańsk w nowym zespole zagadnień porządkujących parkowanie w Gdańsku. Znalazł się w nich następujący zapis:
Dzięki zmianom przepisów, postój w SPP będzie bezpłatny dla samochodów elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in. Wszystkie muszą mieć specjalne identyfikatory wydawane przez ZDiZ.

To oznacza, że – tak jak postulowaliśmy – wszystkie samochody elektryczne i hybrydowe typu Plug in będą mogly wreszcie korzystać z ulg we wszystkich strefach płatnego parkowania w mieście. Teraz pozostało nam jeszcze zabiegać o to, aby włączyć do zagadnień także klasyczne hybrydy.

Maja Lesińska, Toyota Carter Gdańsk

Źródło: Toyota Carter Gdańsk

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zaproszenie] Rajd Halloween 2021

Ulice Trójmiasta znów opanują zjawy i duchy w swoich mrocznych pojazdach. Warunkiem startu w tegorocznym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *