poniedziałek , 27 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Toyota Carter zaprezentowała nowego Yaris Cross podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

Mieszkańcy Pomorza mieli już okazję obejrzeć nową Toyotę Yaris Cross w warunkach salonowych. Teraz swój premierowy pokaz przygotował dealer Toyota Carter Gdańsk. Zorganizowano go w sobotę 31 lipca na Ołowiance, podczas trwającego w Gdańsku Jarmarku św. Dominika. Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów, a nowy model Toyoty zyskał kolejnych klientów! 

Yaris Cross, czyli miejski SUV bazujący na doskonale znanym i świetnie sprzedającym się miejskim modelu, zanim trafił do sprzedaży, to już odniósł duży sukces. W całej Polsce sprzedano setki tych samochodów i to zanim klienci mogli je zobaczyć na własne oczy.

Toyota Carter Gdańsk zebrała już kilkadziesiąt zamówień na nowego Yarisa w uterenowionej formie – zdradza jeden z pracowników firmy. Klienci bardzo chcą mieć samochód wygodny, praktyczny i łatwy w użytkowaniu w mieście – co oznacza stosunkowo nie duże rozmiary. Yaris Cross idealnie spełnia te warunki – dodaje.

Samochód zaprojektowano na tej samej platformie modułowej GA-B z serii TNGA co standardowego Yarisa. Nowy model jest jednak od niego 24 cm dłuższy, 6 cm wyższy i oczywiście ma większy prześwit. Zmianie uległo również zawieszenie , które zostało wzmocnione ze względu na większa masę. Samochód mierzy 4180 mm długości, pomieścić może 5 pasażerów i 397 litrów bagażu.

Do napędu służą silniki benzynowe Dynamic Force 1.5 o mocy 125 KM, dostępny z manualną lub automatyczną skrzynią biegów oraz układ Hybrid Dynamic Force oparty na silniku 1.5 o łącznej mocy 116 KM.

Yarisa Cross wyróżnia na tle segmentu elektryczny napęd na cztery koła AWD-i. W tym rozwiązaniu układ hybrydowy jest wspierany przez silnik elektryczny napędzający tylne koła.

Dodatkową atrakcją pokazu, jaki zorganizował dealer Toyota Carter była rzeźba nowego Yarisa Cross wykonana z piasku. Odpowiada za nią ukraiński artysta, który przygotowywał ją przez 11 godzin dziennie, od czwartku. Przed odsłonięciem samochodu odbył się także koncert Natalii Capelik-Muianga i Macieja Świniarskiego, a także pokaz pirotechniczny.

Premierową Toyotę Yaris Cross wciąż można zobaczyć na Ołowiance. Samochód będzie dostępny w niedzielę 1 sierpnia do godziny 18:00. Yaris Cross w wersji Active dostępny jest od 74 900 zł, natomiast wersja z napędem hybrydowym kosztuje od 88 900 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie …

Jeden komentarz

  1. Miałem okazję tam być i widzieć na własne oczy. Cross wygląda lepiej niż na zdjęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *