sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Toyota Walder podsumowuje rok 2020

W salonach Toyota Walder trwa wielka wyprzedaż modeli z rocznika 2020, tymczasem największy dealer marki w północnej Polsce podsumowuje mijający rok. Niewątpliwie pandemia pokrzyżowała plany większości branż, w tym motoryzacyjnej. Dilerzy musieli odnaleźć się w zupełnie nowych realiach i sprostać zupełnie nowym wyzwaniom.

W Grupie Walder zwiększyliśmy nacisk na dotarcie do klientów dzięki działaniom w internecie – mówi Aneta Janczewska, Marketing Manager w salonach Toyota Walder – Nasz Wirtualny Salon cieszył się bardzo dużą popularnością. Klient mógł obejrzeć prezentację wybranego modelu przygotowaną przez naszego doradcę a także połączyć się z nim dzięki platformom takim jak WhatsApp czy Messenger. Podejmowaliśmy szereg działań – co cieszy najbardziej – często ich inicjatorami byli pracownicy naszej firmy. To przyjęta przez Zarząd firmy strategia i ogromne zaangażowanie Pracowników, pozwoliły nam przetrwać ten trudny okres bez konieczności zamykania salonu czy też zwalniania pracowników. Co więcej listopad tego roku zamykaliśmy, ciesząc się z faktu, że w skali roku stacja Chwaszczyno osiągnęła 5-te miejsce w całej polskiej sieci Toyoty w sprzedaży dla Klientów indywidualnych a także 6-te miejsce w sprzedaży dla małych i średnich firm. Nasza stacja w Rumi odnotowała 25% wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego. Równie dobrze radziliśmy sobie w sprzedaży samochodów używanych, tutaj odnotowaliśmy wzrost aż o 24% – dodaje.

Za imponujący uznano także wynik osiągnięty przez dział Samochodów Dostawczych. Rok 2019 firma zakończyła ze sprzedażą 95 aut. W 2020 roku ten wynik podwojono.

Na uwagę zasługuje sukces Działu Floty, który podpisał kontrakt z trójmiejską firmą na dostawę 120 pojazdów hybrydowych – Corolla oraz Camry, który będzie realizowany w pierwszej połowie 2021 roku.

Rok 2020 był też rokiem premier. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe modele Toyoty Yaris oraz C-HR, a końcówka roku mija pod znakiem ogromnych emocji jakie wzbudza powrót Toyoty do sportowych korzeni dzięki modelowi Yaris GR.

Dla Grupy Walder był to też rok wielkiego debiutu na rynku grudziądzkim. Otwarty we wrześniu tego roku salon Toyoty zlokalizowany przy ul. Porucznika Krzycha 2 na początku swojej działalności oferował wyłącznie sprzedaż samochodów używanych. Niespełna trzy miesiące później jest już autoryzowanym salonem sprzedaży i serwisu samochodów nowych oraz używanych.

Mówiąc o Grupie Walder nie sposób zapomnieć o jedynym w Trójmieście autoryzowanym salonie i serwisie marki Lexus. Jest to pierwszy rok działalności tej marki premium w nowym obiekcie zlokalizowanym w Gdańsku przy Alei Grunwaldzkiej 270. Pierwszy rok w nowej lokalizacji przyniósł już rekord jakim jest sprzedaż ponad 300-tu Lexusów.

Ten rok był dla nas wszystkich bardzo ważną lekcją – kontynuuje Aneta JanczewskaBardziej niż kiedykolwiek przekonaliśmy się, że przeciwności losu należy traktować jak wyzwania, które pomagają nam odkrywać swoje najmocniejsze strony. W trudnym czasie dobrze jest móc liczyć na rodzinę – także tą, którą tworzymy w swoim życiu zawodowym. W rodzinie jaką tworzy Zarząd i Pracownicy Toyota Walder, jesteśmy dumni z faktu, że przetrwaliśmy ten trudny rok bez konieczności zamykania któregokolwiek z salonów, a co najważniejsze jako jedna z nielicznych firm w branży zdołaliśmy utrzymać zatrudnienie. Co więcej cały czas rekrutowaliśmy i rekrutujemy kolejnych doświadczonych Doradców Klienta, Blacharzy oraz Mechaników. Tym samym przygotowujemy się na wyzwania jakie przyniesie nam 2021 rok. Przed nami nowe plany związane miedzy innymi z ekspansją firmy. Już niebawem będziemy mogli ogłosić otwarcie kolejnego obiektu Toyoty! Rok 2021 będzie dla nas szczególny, firma będzie świętować 30-to lecie swojej działalności.  – podsumowuje.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *