poniedziałek , 27 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Traficar

Traficar powiększył flotę i strefę w Trójmieście

Mat.prasowe
Mat.prasowe

Mieszkańcy Trójmiasta pokochali carsharing co widać w statystykach wynajmu aut na minuty. Traficar, największa firma carsharingowa, wychodząc na przeciw potrzebom użytkowników zwiększa liczbę samochodów osobowych i strefę kończenia wynajmu, dzięki czemu dostępność usługi w regionie zostanie spotęgowana.

Usługa Traficar wystartowała w Trójmieście w październiku 2017 roku z liczbą 200 pojazdów Renault Clio. Aktualnie we flocie Traficara jest 600 samochodów Renault Clio. W usłudze została wdrożona możliwość przejazdów międzymiastowych autami Renault Clio, więc ta liczba nie jest stała i auta rotują pomiędzy miastami, w których działa usługa. Traficarem można wybrać się w dłuższą podróż dzięki automatycznej stawce dobowej – w ciągu doby użytkownik nie zapłaci za czas i postój więcej niż 75 zł. Stawka za kilometry nalicza się standardowo i należy zawsze do kwoty za czas i postój doliczyć kwotę za przejechane kilometry. Przykładowo pokonanie traficarem trasy Gdańsk-Warszawa to koszt 355 zł (75 zł za czas i postój + 280 zł za kilometry), a gdy podróż odbywamy w 4 osoby to każda z nich zapłaci 88,75 zł (koszt obliczony przy założeniu, że podróż odbywa się najkrótszą trasą i bez uwzględnienia natężenia ruchu na drogach).

– Bardzo cieszymy się z popularności naszej usługi w Trójmieście. Chętnie słuchamy sugestii użytkowników i na tej podstawie udoskonalamy Traficara. Cały czas powiększamy flotę w regionie i nie wykluczamy jej uzupełniania w przyszłości. Dostosowujemy strefę zwrotu pojazdu tak aby odpowiadała na zapotrzebowanie i była dopasowana do liczby aut udostępnionych w usłudze – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar.

Od 27.06 powiększona została strefa w Trójmieście, dodano takie obszary jak: Wyspa Sobieszewska, ul. Kontenerowa, Orunia Dolna, Maćkowy i Jasień Bulwary. Aktualna strefa jest widoczna w aplikacji Traficar. Warto przed rezerwacją pojazdu sprawdzić czy miejsce gdzie chcemy zakończyć przejazd znajduje się w dozwolonej strefie kończenia wynajmu.

W Trójmieście oprócz osobowych Renault Clio, dostępne są również dostawcze auta na minuty TrafiCargo. Modele Renault Kangoo VAN można wynająć pod sklepami: Ikea Gdańsk,  Castorama Oliwa, Castorama Osowa, Leroy Merlin Rumia, Galeria Wnętrz City Meble. Auta dostawcze działają w systemie zamkniętym i należy je zwrócić pod sklep, z którego zostały wynajęte.

Nowe regiony gdzie dostępna jest usługa Traficar:

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *