MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Traficar

Traficar powiększył flotę i strefę w Trójmieście

Mat.prasowe
Mat.prasowe

Mieszkańcy Trójmiasta pokochali carsharing co widać w statystykach wynajmu aut na minuty. Traficar, największa firma carsharingowa, wychodząc na przeciw potrzebom użytkowników zwiększa liczbę samochodów osobowych i strefę kończenia wynajmu, dzięki czemu dostępność usługi w regionie zostanie spotęgowana.

Usługa Traficar wystartowała w Trójmieście w październiku 2017 roku z liczbą 200 pojazdów Renault Clio. Aktualnie we flocie Traficara jest 600 samochodów Renault Clio. W usłudze została wdrożona możliwość przejazdów międzymiastowych autami Renault Clio, więc ta liczba nie jest stała i auta rotują pomiędzy miastami, w których działa usługa. Traficarem można wybrać się w dłuższą podróż dzięki automatycznej stawce dobowej – w ciągu doby użytkownik nie zapłaci za czas i postój więcej niż 75 zł. Stawka za kilometry nalicza się standardowo i należy zawsze do kwoty za czas i postój doliczyć kwotę za przejechane kilometry. Przykładowo pokonanie traficarem trasy Gdańsk-Warszawa to koszt 355 zł (75 zł za czas i postój + 280 zł za kilometry), a gdy podróż odbywamy w 4 osoby to każda z nich zapłaci 88,75 zł (koszt obliczony przy założeniu, że podróż odbywa się najkrótszą trasą i bez uwzględnienia natężenia ruchu na drogach).

– Bardzo cieszymy się z popularności naszej usługi w Trójmieście. Chętnie słuchamy sugestii użytkowników i na tej podstawie udoskonalamy Traficara. Cały czas powiększamy flotę w regionie i nie wykluczamy jej uzupełniania w przyszłości. Dostosowujemy strefę zwrotu pojazdu tak aby odpowiadała na zapotrzebowanie i była dopasowana do liczby aut udostępnionych w usłudze – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar.

Od 27.06 powiększona została strefa w Trójmieście, dodano takie obszary jak: Wyspa Sobieszewska, ul. Kontenerowa, Orunia Dolna, Maćkowy i Jasień Bulwary. Aktualna strefa jest widoczna w aplikacji Traficar. Warto przed rezerwacją pojazdu sprawdzić czy miejsce gdzie chcemy zakończyć przejazd znajduje się w dozwolonej strefie kończenia wynajmu.

W Trójmieście oprócz osobowych Renault Clio, dostępne są również dostawcze auta na minuty TrafiCargo. Modele Renault Kangoo VAN można wynająć pod sklepami: Ikea Gdańsk,  Castorama Oliwa, Castorama Osowa, Leroy Merlin Rumia, Galeria Wnętrz City Meble. Auta dostawcze działają w systemie zamkniętym i należy je zwrócić pod sklep, z którego zostały wynajęte.

Nowe regiony gdzie dostępna jest usługa Traficar:

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ostatni etap prac na moście wantowym w Gdańsku. W sobotę zawężenie jezdni

Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym im. Jana Pawła II w ciągu ul. Sucharskiego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *