czwartek , 4 czerwca 2020
Strona główna / Strefa serwisowa / Porady / Transport samochodu zakupionego za granicą
Mat. prasowe

Transport samochodu zakupionego za granicą

Koszt lawety to ważna część ogólnych kosztów sprowadzenia auta. Sprawdź, jak możesz obniżyć wydatki związane z transportem samochodów z zagranicy. Pomogą Ci w tym giełdy transportowe i platformy internetowe dla profesjonalnych handlarzy autami, które usprawniają cały proces kupowania pojazdów i sprowadzania ich do Polski.

Transport samochodów z Niemiec i innych krajów UE

Jeżeli chcesz zająć się sprzedażą używanych samochodów z zagranicy, musisz rozwiązać kwestię transportu aut lawetą do kraju. Jeśli handlujesz pojazdami, wiesz już dobrze, że minimalizacja kosztu sprowadzenia auta jest kluczowa, żeby biznes się opłacał.

Można rzecz jasna samodzielnie zająć się transportem samochodów, lecz zmniejsza to Twoje możliwości wyszukiwania atrakcyjnych ofert oraz docierania do klientów. Koszt wynajmu lawety jest znaczny, a kupienie własnej to spora inwestycja. Ostatecznie, nakład czasu i potrzebnych środków może okazać się nieopłacalny.

Transport samochodów z Niemiec lub innych krajów zachodnich oferuje szereg przewoźników. Znalezienie rzetelnego, który dostarczy pojazd na czas i zabezpieczy go fachowym wyposażeniem na czas podróży to gwarancja, że transport będzie przebiegał sprawnie. Może to jednak potrwać, a jakość zwykle kosztuje, szczególnie jeśli zależy Ci na czasie.

Z powyższych względów warto rozważyć możliwości, które usprawnią transport używanych samochodów i pozwolą Ci obniżyć koszty.

Jak obniżyć koszt lawety, czyli o transporcie samochodów przez giełdy

Ciekawym rozwiązaniem kwestii transportu samochodów są internetowe giełdy transportowe. Czym one są? Giełdy są pośrednikami pomiędzy przewoźnikami, którzy transportują różne produkty o dużych gabarytach (m.in. samochody), a osobami, które chciałyby zlecić przewóz.

Jak to działa? Najczęściej zamieszczasz w serwisie zlecenie na transport auta lawetą, podając najważniejsze informacje na temat pojazdu (zwłaszcza model, markę i stan techniczny – w szczególności, czy auto ma sprawne koła i jeździ), interesującą Cię trasę przejazdu oraz datę odbioru samochodu. W odpowiedzi dostajesz oferty od przewoźników wraz z wyceną, wybierasz tę, która Cię interesuje i załatwiasz formalności za pośrednictwem strony internetowej giełdy.

Na dobrych serwisach aukcji transportowych znajdziesz tysiące zweryfikowanych przewoźników, a zamieszczenie ogłoszenia jest bezpłatne. Gwarantuje to szybki i wygodny wybór firmy przewozowej, która przedstawi najatrakcyjniejszą propozycję. Często możesz w ten sposób zaoszczędzić jeszcze więcej, bo część ofert pochodzi od przewoźników, którzy i tak jadą daną trasą i chcą wypełnić lawetę.

Opłacalny transport samochodów zakupionych przez platformę ADESA

Transport samochodów z Niemiec i innych krajów UE możesz również zorganizować przez platformy internetowe dla profesjonalnych handlarzy, które pośredniczą w sprzedaży używanych samochodów. Takie rozwiązanie ma sporo zalet, co widać na przykładzie oferty transportowej największej w Europie firmy tego typu, czyli ADESA (sprawdź: https://www.adesa.eu/pl/cms/used-car-transport).

Koszt sprowadzenia auta dla klientów platformy bywa niższy niż w przypadku konkurencyjnych opcji. Jest to możliwe, bo do systemu internetowego ADESA ma dostęp wielu różnych przewoźników współpracujących z firmą. Zasada działania jest więc podobna, jak w przypadku giełd transportowych, jest jednak połączona z kupnem auta za pośrednictwem platformy. Nie musisz więc podawać informacji na temat samochodu ani tego, skąd należy go odebrać.

Gdy go dokonasz, wystarczy jedno kliknięcie i wyświetlą Ci się wszystkie opcje transportu lawetą, wraz z dokładnym czasem dostawy i gwarantowaną ceną. Auto zostanie dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres albo do centrum odbioru w okolicach Legionowa pod Warszawą, co może być tańszą opcją, jeśli prowadzisz biznes w województwie mazowieckim.

Jak ADESA obniża Twoje koszty sprowadzenia auta?

ADESA to nie tylko łatwe, szybkie i wygodne zamawianie transportu lawetą. Z jednej strony zyskujesz dodatkowe możliwości w kwestii transportu, a z drugiej strony samo kupowanie aut za pośrednictwem tej platformy internetowej ma wiele zalet.

W pakiecie Optimo za niewielką dodatkową opłatą dostajesz priorytetowy, jeszcze szybszy transport oraz odroczenie płatności za samochód (zapłacisz za nie dopiero przed dostarczeniem pojazdu, a nie bezpośrednio po potwierdzeniu jego zakupu). Ponadto auto przejdzie dodatkowy przegląd techniczny w centrum firmy, a jeśli wykryje on usterki niewspomniane w opisie auta – zostaną one usunięte.

Na platformie ADESA codziennie znajdziesz ponad 2000 samochodów (m.in. z Niemiec, Holandii, Belgii czy Francji) od sprawdzonych sprzedawców (firmy leasingowe i wypożyczalnie aut, właściciele flot samochodowych itd.). Firmę wyróżniają przejrzyste procedury, brak ukrytych kosztów, a wszystkie auta są dokładnie opisane, podzielone na kategorie (sprawne, uszkodzone, z usterkami technicznymi itp.) i często posiadają raporty z niezależnych przeglądów technicznych. Samo licytowanie i kupowanie samochodów na aukcjach jest zaś proste, wygodne i opłacalne.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Testujemy elektrochemiczny alkomat – AlcoForce AF 350

Lampka wina do obiadu, piwo podczas meczu, albo mocno zakrapiana impreza – a następnie potrzeba, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *