sobota , 22 stycznia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. his.archi/pl

Trójmiasto salonami stoi! Nowe obiekty dealerskie powstają w aglomeracji

Mercedes, Infiniti, marki z grupy Fiata, Hyundai – w Trójmieście, jak co roku, trwa dynamiczny rozwój sieci sprzedaży wielu marek. Coraz więcej inwestorów ujawnia projekty swoich nowych obiektów, prezentujemy je więc również na naszych łamach. 

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz w Trójmieście został daleko w tyle pod względem infrastruktury za swoimi głównymi konkurentami. Zarówno BMW jak i Audi dysponują nowoczesnymi obiektami w Gdyni i Gdańsku. Na odpowiedź przedstawicieli marki ze Stuttgartu nie trzeba było długo czekać. Obaj trójmiejscy dealerzy intensywnie się rozwijają, a budowane przez nich salony zbliżają się do półmetka.

W Gdańsku Oliwie powstaje największy w regionie salon Mercedes-Benz Witman. W części serwisowej trwają ostatnie prace wykończeniowe i w okresie wakacyjnym planowane jest oddanie jej do użytku. Następnie inwestor rozpocznie rozbiórkę obecnego salonu. Całość inwestycji o powierzchni 4950 m2 powinna być oddana w I kwartale 2018 roku.

Prace budowlane toczą się również w Gdyni, przy Łużyckiej 9, gdzie Mercedes-Benz BMG Goworowski rozbudowuje swój salon. Inwestor nie ujawnia szczegółów inwestycji, ale nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w planach rozbudowy uwzględniona jest rezygnacja z funkcjonującej tam stacji benzynowej, co może sugerować skalę tej inwestycji.

Infiniti

Niedawno ujawniono również pierwszą wizualizację Centrum marki Infiniti w Gdańsku. Salon zlokalizowany przy trójmiejskiej Obwodnicy dopiero „wyrasta” z ziemi, ale plany zakładają otwarcie obiektu na przełomie roku 2017/2018.

Fot. Centrum Infiniti
Fot. Centrum Infiniti

Alfa Romeo, Fiat i Jeep

mat. prasowe (Auto Plus)
mat. prasowe (Auto Plus)

Najbardziej zaawansowane prace budowlane są obecnie prowadzone na terenie nowej siedziby firmy Auto Plus, która w Gdańsku przy ulicy Potokowej buduje najnowocześniejszy salon grupy FCA w tej części Europy.

Na dwóch piętrach nowego budynku do dyspozycji będzie 1100 m2 powierzchni wystawienniczej. Na całym terenie będzie możliwa ekspozycja ponad 160 samochodów osobowych i dostawczych.

Więcej: W Gdańsku przy Potokowej powstaje nowy salon Centrum Motoryzacyjnego Auto Plus

I inni

Plany rozbudowy ma również firma Margo – przedstawiciel marki Hyundai. Salon sprzedaży w Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej i oddzielny serwis, zlokalizowany w innej dzielnicy, nie spełnia już oczekiwań, w związku z czym firma przeniesie się do nowo powstałego obiektu. Gdzie będzie on zlokalizowany na razie firma nie chce ujawnić.

Plany ekspansyjne na Trójmiasto ma również firma Auto-Mobil z Wejherowa. Podobnie jednak jak w przypadku Margo, na razie plany te pozostają tajemnicą.

W najbliższych latach można się również spodziewać budowy nowego salonu Volkswagena w Gdańsku. City Motors, który w ubiegłym roku przejął autoryzację firmy Fota-Groblewski został zobowiązany przez importera do budowy swojej nowej siedziby. Prawdopodobnie budowa ta rozpocznie się w przyszłym roku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przykład sportu według Volvo – S60 T8 AWD Plug-In Hybrid Polestar Engineered

W ofercie samochodów używanych Volvo Selekt w Volvo Car Plichta Gdynia pojawił się model Volvo …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *