Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Trójmiejska drogówka miała pracowity weekend. Policjanci podsumowali minione dni

Trójmiejska drogówka miała pracowity weekend. Policjanci podsumowali minione dni

W miniony weekend gdyńscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno – profilaktyczne związane z utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa na drodze. Nadrzędnym celem działań była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Z kolei sopoccy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy motocykliście i dwóm kierowcom aut za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Ponadto zatrzymano też 10 dowodów rejestracyjnych pojazdów, m.in. za brak ważnych badań, niewłaściwie zamontowana tablicę rejestracyjną i zużyty bieżnik opony.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni w ostatni weekend prowadzili działania  kontrolno – profilaktyczne, których celem była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na ulicach Gdyni oraz czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego w naszym mieście.

W trakcie działań funkcjonariusze gdyńskiej drogówki dokonali kontroli 231 pojazdów oraz 24 pieszych. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego wystawiono 134 mandaty karne, skierowano 14 wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gdyni oraz wobec 41 osób naruszających przepisy drogowe zastosowano pouczenia. Podczas kontroli drogowych ujawniono 2 nietrzeźwych kierowców samochodów oraz 1 nietrzeźwego rowerzystę, ponadto ujawniono 32 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h z czego 28 zatrzymano prawo jazdy, a jeszcze innym 13 kierowcom policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. W czasie wzmożonych działań policyjnych ujawniono również osoby, które kierowały pojazdami mechanicznymi nie posiadając do tego uprawnień, 2 z nich ukarano mandatem karnym, 4 osoby odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Gdyni za popełnienie wykroczenia, natomiast kierowca, który prowadził pojazd mimo wcześniej zatrzymanego prawa jazdy na okres 3 miesięcy odpowie za nie dostosowanie się do wyroku Sądu. W trakcie działań mających na celu czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego policjanci ruchu drogowego podczas kontroli zatrzymali również osobę poszukiwaną.

Mniejszy ruch na drogach spowodowany wprowadzonymi ograniczeniami sanitarnymi to niestety dla niektórych kierowców pokusa do szybszej jazdy. Szczególnie lekceważenie tych przepisów w terenie zabudowanym często przyczynia się do zdarzeń drogowych.

Sopoccy policjanci oprócz zadań związanych z epidemią koronawirusa, nie odpuszczają takim kierowcom i codziennie pełnią służbę na drogach.

W miniony piątek (08.05.2020 r.) przekonał się o tym kierowca Lamborghini, który około godz. 22.00 na Alei Niepodległości jechał z prędkością 118 km/h. Policjanci zatrzymali gdańszczaninowi prawo jazdy i ukarali go mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Chwilę później prawo jazdy na 3 miesiące stracił kierujący motocyklem Yamaha, który z prędkością 108 km/h jechał Aleją Niepodległości w kierunku Gdańska. Mieszkaniec powiatu wejherowskiego za popełnione wykroczenie został także ukarany mandatem i na jego konto trafi 10 punktów. Tego samego wieczoru policjanci namierzyli przy użyciu ręcznego miernika prędkości również mieszkańca Gdyni, który kierując samochodem przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 63 km/h. Mężczyzna ten, podobnie jak motocyklista i kierowca Lamborghini, również stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem.

W weekend policjanci czuwający nad bezpieczeństwem na ulicach Sopotu zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów i w wyniku przeprowadzonych kontroli drogowych zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, zarówno samochodów osobowych jak i motocykli.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nowa siedziba British Automotive Gdańsk przy Grunwaldzkiej 241 w Gdańsku

W Gdańsku, przy ulicy Grunwaldzkiej 241, rozpoczął działalność nowy salon British Automotive Gdańsk – jedynego ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *