Slider
Slider

Trwa wyburzanie dawnego Polmozbytu przy Alei Hallera w Gdańsku

Dawny Polmozbyt przy Alei Hallera zmieni się w osiedle mieszkaniowe-1360684W latach 90-tych mieścił się tam jeden z trójmiejskich Polmozbytów. Później znalazło tam swoje miejsce wiele warsztatów. Obecnie ta duża hala jest wyburzana, a w jej miejscu niebawem powstanie osiedle mieszkaniowe firmy Robyg. 

Kontrowersje wokół tego terenu powstały po groźnym pożarze w grudniu 2015 roku. W nocy spłonęły wówczas pomieszczenia warsztatowe, część budynku się zawaliła, a ogółem uszkodzeniu uległo 30 samochodów.

Krótko po pożarze światło dzienne ujrzała informacja o deweloperskich planach wobec tego terenu.

Motoryzacyjna historia tego miejsca sięga jeszcze lat końca 60-tych, kiedy rozpoczęła się budowa całego kompleksu „Polmozbytu”, przy dawnej ulicy Karola Marksa 132 (obecnie Aleja Hallera). Sprzedawane i serwisowane były tam samochody produkcji polskiej (Fiaty 126p, 125p, później także Polonezy oraz dostawcze Żuki i Nysy), ale także zagraniczne – np. Zastava 1100 czy Skoda 105.
Fot. forum-zastava.cba.pl

Zobacz również: Pożar w halach Przedsiębiorstwa Motoryzacyjnego Centrum

Do niedawna w budynku poza warsztatami i sklepami z częściami znajdowały się między innymi salon sprzedaży motocykli oraz używanych samochodów.

W bezpośrednim sąsiedztwie działa jeszcze Centrum Motoryzacyjne Auto Plus – przedstawiciel Fiata, Alfy Romeo oraz Jeepa, które wkrótce przeniesie się do nowej lokalizacji w Gdańsku, przy ulicy Potokowej.

Dawny Polmozbyt przy Alei Hallera zmieni się w osiedle mieszkaniowe-1360690

Zobacz również: Auto Plus rozpoczął budowę nowego multisalonu w Gdańsku

Nieznane są natomiast plany dotyczące salonu marki Honda, firmy Auto Gdańsk. Na chwilę obecną według planu zagospodarowania terenu – znajdzie się on w samym środku nowego osiedla mieszkaniowego. W kompleksie Auto Gdańsk ponadto zlokalizowana jest myjnia samoobsługowa oraz stacja kontroli pojazdów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że deweloper chciał kupić działkę, na której znajduje się salon jednak jego oferta nie została przyjęta przez właściciela dealerstwa Hondy.

Dawny Polmozbyt przy Alei Hallera zmieni się w osiedle mieszkaniowe-1360695

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Przedpremierowo – zupełnie nowy Nissan Qashqai w salonie Nissan Zdunek KMJ Gdynia

Od 7 do 11 maja w salonie Nissan Zdunek KMJ w Gdyni, a następnie, do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *