poniedziałek , 8 marca 2021
Slider

„Trzeźwa autostrada” w najbliższy poniedziałek -zapowiada Pomorska Policja

W najbliższy poniedziałek, 15 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Trzeźwa Autostrada”, których celem będzie wyeliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Przemierzając setki kilometrów autostradą rozwijamy duże prędkości, ruch jest coraz większy w związku z wakacyjnymi wyjazdami. Dodając do tego alkohol lub narkotyki powstaje niezwykle niebezpieczna mieszanka, której skutkiem może być tragiczne zdarzenie drogowe.

Pomorscy policjanci 15 lipca przeprowadzą działania, których głównym celem jest wyeliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie. Na bramkach spotkamy mundurowych z alkomatami oraz testerami na zawartość narkotyków.

Pozytywny wynik podczas badania alkomatem lub narkotestem wiąże się z natychmiastową utratą prawa jazdy, usunięciem pojazdu na koszt właściciela, często zatrzymaniem, rozprawą sądową i licznymi, innymi konsekwencjami.

Przypominamy, że należy korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz dbać o prawidłowe przewożenie dzieci.

Źródło: KWP (komunikat policyjny) 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odświeżony Lexus LS z wizytą w Lexus Trójmiasto

LS to model, który zapoczątkował istnienie marki Lexus. Kryje się pod nim cała idea i …

Jeden komentarz

  1. No to niezbędny będzie yanosik. Oczywiście po alko nie jezdżę, ale obstawiam, że przy okazji mogą się zacząć wszystkiego czepiać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *