niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

„Trzeźwy poranek” i nietrzeźwi kierowcy

2200 skontrolowanych kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego pięciu kierujących pod wpływem alkoholu – to efekt akcji „Trzeźwy poranek”, przeprowadzonej dziś rano przez gdańskich policjantów ruchu drogowego. Punkty kontrolne zorganizowano w rejonie dzielnicy Brzeźno oraz na głównych ciągach komunikacyjnych miasta Gdańska.

W przeciągu czterech godzin skontrolowano około 2200 kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie.

W trakcie działań policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Alkomat wykazał u nich od ponad 0,2 – 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzy z tych osób odpowiedzą za wykroczenie, a dwie za przestępstwo. Wyeliminowani z ruchu drogowego nietrzeźwi kierowcy to gdańszczanie w wieku od 21 do 49 lat. Wśród nich był 21-latek, który chcąc uniknąć policyjnej kontroli, skręcił swoim Oplem w boczną ulicę, wysiadł z niego i zaczął uciekać. Nie umknęło to uwadze funkcjonariuszy z gdańskiej drogówki, którzy po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Badanie wykazało, że był on w stanie po użyciu alkoholu i chwilę wcześniej będąc pod wpływem ponad 0,2 promila alkoholu kierował samochodem.

Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywny.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *