Slider
Slider

Turniej golfowy Porsche Centrum Sopot Lellek Group

Parking przed domem klubowym na polu golfowym Sierra Golf Club nie pozostawiał złudzeń jakiej marki jest to turniej. Ponad 400 klientów i gości zaproszonych przez sopocki salon Porsche wzięło udział w IV edycji Porsche Golf Cup.

Zwycięzcą w klasyfikacji Strokeplay Brutto został Henryk Konopka z całkowitą liczbą uderzeń 157, drugie miejsce zajął Andrzej Bagiński (160 uderzeń), a trzecie Michael Prószyński z wynikiem 164 uderzenia. W kategorii Stableford Netto zwycięstwo odniósł Kamil Miężalski (94), następnie Marek Kowalczyk (81) i Krzysztof Marszałek (78).

Porsche Cup 2015 Sierra Golf Club-00397

Zwycięzcy, którzy są także właścicielami samochodów marki Porsche, reprezentować będą Polskę podczas finału na Majorce w maju 2016 roku. Będą to Wiesław Orzechowski, Tomasz Iwan, Adam Górko, Oksana Wojtkiewicz oraz Henryk Konopka.

Porsche Cup 2015 Sierra Golf Club-00943

Porsche Cup 2015 Sierra Golf Club-00706

Oczywiście turniej ten nie mógłby się odbyć bez wyraźnego udziału samochodów marki Porsche. Przed domem klubowym eksponowane były modele Boxster oraz Cayenne, a także klasyczna wyścigowa 911’tka. Goście mogli także skorzystać z jazd próbnych na dystansie około 30 kilometrów po okolicznych drogach. Do dyspozycji były między innymi Cayman GTS, Panamera Diesel, 911 4S, Cayenne GTS, Macan S i Diesel oraz Boxster. Instruktorem, który przewodził kolumnie samochodów i instruował kierowców jak korzystać z potencjału tych aut był Waldemar Doskocz, były kierowca rajdowy. Niestety zabrakło nowych, premierowych modeli jak np. Cayman GT4 i GT3 RS.

Porsche Cup 2015 Sierra Golf Club-00574

Ponadto zorganizowano konkursowe jazdy Cayenne e-hybrid. Zadaniem kierowców było pokonanie 400 metrowego odcinka drogi znajdującej się na terenie pola z jak największym udziałem zasilania przez elektryczny układ napędowy.

Porsche Cup 2015 Sierra Golf Club-00506

Spotkanie miało rodzinny charakter. Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla najmłodszych gości.  Sobotni wieczór uświetnił pokaz tańca w wykonaniu Teatru Ognia, a na polu golfowym zapłonął napis Porsche.

Porsche Cup 2015 Sierra Golf Club-00793

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Suzuki Hayabusa – nowy król prędkości wśród jednośladów w Suzuki 3City

Do gdańskiego salonu Suzuki 3City zawitał wyjątkowy gość. Suzuki Hayabusa 3-ciej generacji to jeszcze szybsza …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *