środa , 19 stycznia 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow

Ubezpieczenie DEFEND Gap – ubezpieczenie auta i portfela

Jednym z najczęściej przewijających się na forach internetowych mitów na temat ubezpieczenia GAP jest przekonanie, iż jest to produkt przeznaczony tylko dla przedsiębiorców. Fakt, że GAP jest najbardziej popularny wśród firm i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wynika z faktu kar jakie stosują leasingi za zerwanie umowy leasingu przed czasem. Szkoda całkowita / kradzież pojazdu mieści się w kategorii zerwania umowy finansowania przed czasem. Jednak taką polisę może wykupić każdy, nawet jeśli nie prowadzi firmy i posiada auto używane. Z punktu widzenia indywidualnego kierowcy, GAP ma jeszcze większy sens, ponieważ zabezpiecza długo gromadzone oszczędności.

Przykład:

W lutym Adam kupił auto za gotówkę: 120 000 zł. Wykupił maksymalną ochronę, czyli OC, AC, NNW, assistance oraz DEFEND Gap. Po roku bezproblemowego użytkowania złodzieje wzięli na cel auto Adama. Z polisy AC otrzymał odszkodowanie w wysokości 98 000 zł, ponieważ tyle było warte jego auto na moment kradzieży. Dzięki ubezpieczeniu DEFEND Gap Adam otrzymał dodatkowe odszkodowanie w wysokości 22 000 zł. Spadek wartości auta został zabezpieczony. W przeciwnym wypadku, gdyby Adam chciał kupić nowe auto, takie jak to skradzione – musiałby ponownie sięgnąć po oszczędności lub wziąć kredyt. Zawsze można przesiąść się do auta starszego, ale czy to jest rozwiązanie?  

AC + DEFEND Gap = 100% wartości pojazdu

GAP nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, jednak niektóre firmy leasingowe będą wymagać takiego zabezpieczenia na wypadek szkody całkowitej lub kradzieży. Należy pamiętać o karze umownej za przedwczesne zerwanie umowy leasingowej, którą będziemy zmuszeni opłacić. Dlatego GAP jest formą zabezpieczenia zarówno dla leasingobiorcy jak i leasingodawcy. W przypadku kupna auta za gotówkę lub w kredycie zabezpieczamy sami siebie, a w zasadzie nasz portfel, który byłby mocno nadwyrężony, jeśli musielibyśmy spłacać dalej raty za auto, którego nie mamy. GAP uzupełnia nam to czego nie wypłaca OC + AC.

Firma DEFEND jako jedyna na rynku Polskim oferuje ubezpieczenie GAP dla posiadaczy aut używanych bez konieczności posiadania polisy AC. Ubezpieczyć możemy nie tylko auto, ale również motocykl, pojazd ciężarowy, przyczepę czy kampera.  Wybierz najlepszy wariant GAP dla siebie:

GAP Fakturowy – polisa gwarantuje pokrycie straty finansowej w postaci różnicy pomiędzy wartością zakupową samochodu, a odszkodowaniem otrzymanym z polisy AC / OC sprawcy.

GAP Finansowy – przeznaczony jest dla klientów firmowych, którzy zakupili pojazd w leasingu. Odszkodowanie w tym przypadku zapewnia pokrycie kosztów związanych z zamknięciem umowy leasingu po szkodzie całkowitej.

GAP Casco – najczęściej wybierany wariant przez klientów indywidualnych. Wartość auta jaką zabezpieczamy, to ta ze wznawianej polisy AC. Samochód nie musi być w leasingu, aby skorzystać z ubezpieczenia Gap.

GAP Direct – najbardziej uniwersalna formuła Gap na rynku, nie wymaga, aby kierowca miał wykupioną polisę AC. Do tego wariantu mogą przystąpić właściciele nawet 10-o letnich samochodów osobowych, dostawczych, motocykli i kamperów. Firma DEFEND Insurance jest jedynym dostawcą GAP polskim rynku, do którego można przystąpić w każdej chwili bez względu czy auto jest w leasingu czy zostało zakupione za gotówkę.

Który wariant Gap jest najlepszy dla Ciebie? Chciałbyś poznać więcej zalet, a może sprawdzić jak korzystnie wypadają składki za ubezpieczenie DEFEND Gap? Skorzystaj z przygotowanego kalkulatora na stronie www.gaponline.pl i wybierz najlepszą ofertę dla siebie. Kup online, także na raty.

PL_Megaboard_1920x350_Gap

#DEFENDgap #DEFENDinsurance #GAPonline #ZawszeNowy #GapFakturowy #GAPdoLeasingu #GapDirect

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Jeździsz bez „prawka”? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

W 2020 roku prawo jazdy straciło 106,7 tys. kierowców, z czego większość to posiadacze uprawnień …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *