niedziela , 24 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Zdjęcie poglądowe. (mat.prasowe)

Ukradł ciężarowego DAF’a i uciekał nim przed policją

Dzięki wspólnym działaniom gdańskich i świeckich policjantów zatrzymany został 25-letni obywatel Białorusi. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ukradł samochód ciężarowy DAF z naczepą, który stał zaparkowany na jednym z gdańskich parkingów. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

W sobotę wieczorem dyżurny z komisariatu na Suchaninie telefonicznie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że chwilę wcześniej ktoś ukradł zaparkowany na parkingu samochód ciężarowy DAF z naczepą. Straty wyceniono na 350 tys. zł.

Dyżurny z komisariatu natychmiast przekazał tę informację wszystkim patrolom w Gdańsku. Ponadto za pośrednictwem dyżurnego komendy wojewódzkiej komunikat został przekazany funkcjonariuszom z województwa pomorskiego i województw ościennych. Także w systemach policyjnych zarejestrowano skradziony pojazd.

W trakcie prowadzonych czynności gdańscy policjanci ustalili, że poszukiwany samochód wjechał na autostradę. Po zjechaniu z niej, w okolicy Świecia, zauważyli go lokalni funkcjonariusze i ruszyli za nim w pościg. Kierujący nie reagował na wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania, a na widok mundurowych wyraźnie przyspieszył. Po chwili kierowca samochodu ciężarowego zatrzymał auto, wybiegł z niego i dalej pieszo kontynuował ucieczkę. Po krótkim pościgu 25-letni obywatel Białorusi został zatrzymany przez mundurowych i trafił do policyjnego aresztu.

Skradziony pojazd policjanci zwrócili poszkodowanemu, a zatrzymany 25-latek został przewieziony do Gdańska.

Na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem samochodu DAF z naczepą. Następnie został on doprowadzony do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i wczoraj zastosował wobec 25-letniego obywatela Białorusi areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Zaproszenie] Rajd Halloween 2021

Ulice Trójmiasta znów opanują zjawy i duchy w swoich mrocznych pojazdach. Warunkiem startu w tegorocznym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *