niedziela , 16 stycznia 2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Ukradli paliwo na stacji w Sopocie – usłyszeli zarzuty

Policjanci zatrzymali dwóch gdańszczan w wieku 41 i 45 lat, którzy ukradli paliwo ze stacji benzynowej w Sopocie. Sprawcy przyjechali na stację samochodem z założonymi dwiema różnymi tablicami rejestracyjnymi, nalali benzynę do kanistrów i bez uiszczenia opłaty odjechali. Dodatkowo śledczy udowodnili 45-letniemu kierowcy, że w ostatnim czasie jeszcze z dwóch stacji benzynowych w Gdańsku dokonał kradzieży paliwa. Mężczyzna usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Odpowie on też za jazdę samochodem pod prąd i kierowanie autem pomimo nie dopuszczenia do ruchu. Policjanci podejrzewają kierowcę auta również o jazdę pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie śliny potwierdziło ich obecność.

19 marca tuż po północy dyżurny Policji, został poinformowany o kradzieży benzyny ze stacji paliw w Sopocie. Na miejsce natychmiast skierował patrol policjantów. Tam funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni przyjechali na stację samochodem Ford Galaxy z założonymi dwiema różnymi tablicami rejestracyjnymi. Następnie nalali do dwóch kanistrów benzynę o wartości ok. 180 zł i odjechali. W wyniku dalszych działań oraz dzięki informacjom i postawie świadków, policjanci zauważyli poszukiwany pojazd na jednej z ulic Sopotu i natychmiast zatrzymali go do kontroli. Mimo, że auto miało już inne tablice rejestracyjne, funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że 45-letni kierowca i jego 41-letni pasażer auta to mężczyźni zarejestrowani przez monitoring stacji benzynowej. Obaj zostali zatrzymani.

Odzyskane paliwo mundurowi zwrócili przedstawicielowi stacji, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Ponadto z uwagi na nienaturalne zachowanie kierującego oraz jego powiększone źrenice policjanci przeprowadzili badanie testerem na obecność narkotyków. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność środków zakazanych. 45-latkowi pobrano krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.

Pracując nad sprawą śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie ustalili, że zatrzymany 45-letni mieszkaniec Gdańska ma na swoim koncie również dwie inne kradzieże paliwa, których dokonał w marcu na terenie Gdańska. Z jednej ze stacji ukradł on benzynę o wartości ponad 180 zł, na drugą przyjechał Fordem Galaxy z przerobioną tablicą rejestracyjną i zatankował do baku 62 litry benzyny o wartości blisko 300 zł. Następnie nie płacąc za nią odjechał.

Wczoraj na podstawie zebranych dowodów 45-letni recydywista usłyszał zarzut, iż działając w krótkich odstępach czasu dokonał kradzieży paliwa na łączną kwotę ok. 650 zł. Przyznał się. Za to przestępstwo grozi mu kara do nawet 7,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo 45-latek usłyszał zarzut za popełnione wykroczenia jazdy samochodem pod prąd na ul. Grunwaldzkiej w Sopocie i kierowanie samochodem pomimo nie dopuszczenia do ruchu. Jeżeli okaże się, że kierując autem znajdował się pod wpływem narkotyków, usłyszy on kolejny zarzut. 41-letni pasażer usłyszał zarzut kradzieży paliwa ze stacji na terenie Sopotu. Za popełnione wykroczenia w postępowaniu sądowym sprawcom grozi grzywna do nawet 5 tys. zł.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odświeżony Ford Fiesta w salonie FordStore Euro-Car

Odświeżony Ford Fiesta doczekał się wielu zmian z zewnątrz oraz kilku modernizacji w środku. Gama …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *