Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Ukradli specjalistyczne samochody do transportu niepełnosprawnych. Zatrzymani już po 4 h

Fot. KWP
Fot. KWP

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku potrzebowali tylko czterech godzin, aby odnaleźć skradzione samochody firmy, która zajmuje się przewozem osób niepełnosprawnych. Sprawcy ukradli m.in. trzy auta, defibrylator, podjazdy oraz pasy do mocowania wózków inwalidzkich i wiele innych rzeczy. Policjanci odzyskali wszystkie samochody i sprzęt oraz zatrzymali czterech podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

We wtorek rano (23 sierpnia br.) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie, że w nocy doszło do włamania do firmy, która przewozi osoby niepełnosprawne. Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcy ukradli trzy samochody z dokumentami  (forda i dwa mercedesy), motocykl należący do jednego z właścicieli, trzy najazdy oraz trzy komplety pasów do mocowania wózków inwalidzkich, defibrylator, komputer diagnostyczny do pojazdów oraz elektronarzędzia.

Sprawę od razu przejęli kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Po czterech godzinach od zgłoszenia, na terenie posesji w powiecie kartuskim znaleźli dwa skradzione auta i motocykl. Nikogo tam jednak nie zastali. Funkcjonariusze cierpliwie zaczekali i po sześciu godzinach przyjechało dwóch podejrzanych. 37 i 39-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W tym samym czasie policjanci znaleźli trzeci ze skradzionych samochodów. Sprawcy zaparkowali go pomiędzy innymi autami na jednym z parkingów niestrzeżonych przy przystanku PKM.

Fot. KWP
Fot. KW

Następnego dnia policjanci zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn biorących udział w tym zdarzeniu. 32 i 39-latek również trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z nich policjanci znaleźli pozostałe przedmioty pochodzące z włamania do firmy oraz inne rzeczy, które najprawdopodobniej zostały skradzione z hal garażowych i piwnic m.in. rowery z usuniętymi numerami, elektronarzędzia oraz alufelgi.

Łączna wartość odzyskanego mienia to blisko 140 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli od sprawców rzeczy o wartości ok. 11 tys. zł. na poczet przyszłych kar. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Gdańska i okolic, niektórzy byli w przeszłości notowani za kradzieże.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego trzem mężczyznom przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem. Wobec jednego sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy, a wobec dwóch pozostałych prokurator zastosował dozór. Czwarty z zatrzymanych usłyszał zarzut paserstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie innych włamań.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, a za paserstwo do lat 5.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M4 Frozen Orange

BMW M4 gościło w naszym “kolorystycznym” cyklu już nieraz. Teraz powraca, ale barwie, o której …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *