Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Eurotruck Straszyn

Unikalny Actros SLT do ciężkiego transportu w Mercedes-Benz Eurotruck w Straszynie

W salonie sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Eurotruck sp. z o.o. w Straszynie, pojawił się na kilka dni wyjątkowy Actros. Model SLT przeznaczony jest do transportu ciężkiego, a jego całkowita masa wraz z ładunkiem może dojść do 250 ton!

Actros SLT to ciągnik siodłowy, który od początku do końca zaprojektowano i skonstruowano z myślą o transporcie wyjątkowo ciężkich i dużych ładunków.

Napędzany jest przez nowy, rzędowy, sześciocylindrowy silnik OM473 spełniający normę emisji spalin Euro 6. Jego imponująca pojemność 15,6 l, zapewnia mu dużą dynamikę dzięki mocy 460 kW (625 KM) i maksymalnemu momentowi obrotowemu 3000 Nm. Dostępny jest on już od 800 obr/min.

Przewóz dużych ciężkich ładunków w różnych warunkach drogowych jest nie lada wyzwaniem dla kierowcy. Dlatego w konstrukcji Actrosa SLT niezwykle ważną kwestią było odpowiednie działanie układu przeniesienia napędu. Sprzęgło hydrodynamiczne pozwala na bardzo wolne ruszanie bez szarpnięć, a zautomatyzowana skrzynia biegów Powershift 3 pozwala na zmianę biegów przy wyższych prędkościach obrotowych. W zależności od obciążenia i warunków drogowych niektóre biegi mogą być pomijane, a same czasy zmiany biegów są bardzo krótkie.

Jednym z elementów wyróżniających gamę SLT jest również blok chłodniczy montowany z tyłu kabiny. Chłodzi on poszczególne elementy układu napędowego (silnik, sprzęgło) i pozwala na bezproblemową pracę nawet w temperaturze zewnętrznej 40 stopni C.

Fot. Mercedes-Benz
Fot. Mercedes-Benz

Prezentowany Actros SLT został sprowadzony do Straszyna w celach testowych dla naszego klienta, który wyraził zainteresowanie jego zakupem. Jest nim firma specjalizująca się w transporcie ponadgabarytowym w regionie Pomorza.

Paweł Potrykus, Eurotruck Sp. z o.o.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Najszybszy z kotów – Jaguar F-Type i jazdy testowe w British Automotive Gdańsk

Sportowe modele to niemal podstawa funkcjonowania marki Jaguar. W historii tego producenta było ich wiele …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *